سونی مدتی است که پروسه انتشار بروزرسانی اَندروید 9.0 پای را برای گوشی هایِ هوشمند خود آغاز کرده است. این بروزرسانی برای اولین بار ماه گذشته پس از انتشار برای گوشی اکسپریا XZ2، برای گوشی هایِ سری 2017 سونی منتشر شد؛ اما بنا به دلایلی، روند انتشار این نسخه برای بعضی از مناطق متوقف شد.

سونی تا به امروز درباره این موضوع حرفی به میان نیاورد، اما از هفته گذشته یک بروزرسانی جدید با شماره ساختی فراتر از آنچه که تنها یک بروزرسانی سیستمی کوچک باشد برای گوشی اکسپریا XZ Premium در برخی از مناطق دنیا منتشر شد و ما را بیشتر برای انتشار این بروزرسانی جدید اُمیدوار کرد.

هفته گذشته اعلام کردیم که این بروزرسانی احتمالاً به زودی برایِ سایر پرچمداران 2017 سونی به صورت گسترده منتشر خواهد شد و اَکنون این مهم اتفاق افتاده است. بروزرسانی جدید اَندروید 9.0 پای سونی که دومین بروزرسانی این سیستم عامل برایِ گوشی هایِ اکسپریا میباشد، هم اَکنون با شماره ساخت 47.2.A.2.33 در دسترس کاربران قرار گرفته است.

سونی طبق معمول درباره تغییرات این بروزرسانی حرفی به میان نیاورده است، اما قطعاً بهبودهایی در این نسخه لحاظ شده است، که یکی از رقم های اصلی شماره ساخت را با تغییر مواجه ساخته است. چیزی که از مشاهدات اولیه مشخص است، پچ امنیتی به ماه نوامبر ارتقا یافته است و بیس باند و کرنل نیز با تغییراتی مواجه شده اند.

این بروزرسانی از ساعاتی پیش به صورت گسترده برای نسخه دو سیم کارته گوشی اکسپریا XZ1 منتشر شده است و به صورت OTA یا Over The Air نیز در در کشورهایِ منطقه خاورمیانه قابل دریافت است. گوشی اکسپریا XZ1 کامپکت نیز این بروزرسانی را در برخی مناطق دریافت کرده است، اما نسخه دو سیم کارته گوشی اکسپریا XZ Premium هنوز شاهد این بروزرسانی نبوده است.

پیش بینی میشود در ساعات آینده یا طی روزهایِ آینده این بروزرسانی به صورت بسیار گسترده تر در اختیار تمام مناطق هر 3 گوشی پرچمدار سال 2017 سونی، گوشی اکسپریا XZ1، اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZ1 کامپکت قرار گیرد. برای مشاهده آمار لحظه به لحظه انتشار بروزرسانی گوشی هایِ اکسپریا همواره میتوانید به سرویس اختصاصی آپدیت یاب اکسپریا مراجعه کنید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریان