تقریباً 10 روز قبل بود که کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا تاییدیه یک گوشی از سونی را ارائه کرد. مشخصات گوشی تایید شده از سونی نشان داد یک اسمارت فون 5.7 اینچی با حاشیه های بسیار کم مراحل پایانی آماده سازی خود را پشت سر میگذارد و به زودی معرفی خواهد شد.

پس از چند روز حالا دومین اسمارت فون سونی هم تاییدیه FCC را بدست آورده است. این بار تاییدیه بدست آمده نشان میدهد باید منتظر یک اسمارت فون 5.0 اینچی از سونی باشیم که اتفاقاً این مدل نیز حاشیه های بسیار کمی نسبت به مدل های سال گذشته خواهد داشت.

در این تاییدیه طول دستگاه 135.425 میلی متر و عرض آن هم 64.63 میلی متر گزارش شده است. طول صفحه نمایش بر اساس این تاییدیه 126.06 میلی متر است که با تبدیل آن به اینچ عدد 4.96 بدست می آید. به عبارت دیگر این اسمارت فون یک مدل 5.0 اینچی است که با ابعاد بسیار کمتر از 5 اینچی های قبلی سونی مثل اکسپریا X معرفی خواهد شد. اکسپریا X تقریباً ابعادی 143 × 69 میلی متری داشت که چه از عرض و چه از طول بیشتر از این مدل تایید شده است.

با محاسبه ابعاد این دستگاه و اندازه صفحه نمایش، این مدل تایید شده تقریباً نسبت صفحه نمایش بدنه 78.7 درصدی خواهد داشت. با توجه به عرض بسیار کم آن که دقیقاً برابر با سری کامپکت 4.6 اینچی سونی است، قطعا از دو طرف به صورت لب به لب بوده و هیچ حاشیه ای نخواهد داشت. احتمالاً دومین اسمارت فون معرفی شده از سونی در نمایشگاه MWC همین گوشی باشد.