بدون تردید، نوکیا یکی از بازیگران اصلی تلفن های همراه در سال های نه چندان دور بود که مدتی از بین بزرگان این عرصه خارج شد. حدود یک دهه قبل، نوکیا را با تلفن های همراه جذاب میشناختیم که سهم عمده ای از بازار کشور ما را هم در اختیار خود گرفته بود.

حدود یک دهه قبل، نوکیا و سونی اریکسون در بازار تلفن های همراه با یکدیگر رقابت میکردند. به خصوص در ایران که تلفن های همراه این دو شرکت محبوبیت بسیار بالایی در بازار داشتند به طوری که سهم عمده ای بازار ایران بین همین دو خلاصه شده بود.

حالا نوکیا بعد از چند سال دوباره به دنیای تلفن های هوشمند بازگشته است. امسال نوکیا با معرفی تلفن هوشمند “نوکیا 6” ورود مجدد خود به دنیای تلفن های همراه را رسماً اعلام کرد. این شرکت البته خود را برای معرفی محصولات جدید در آینده ای نزدیک آماده میکند اما تا این لحظه نوکیا 6 که با استقبال خوبی از سوی علاقه مندان نیز همراه شده جدیدترین اسمارت فون این شرکت به حساب می آید.

چند ماه بعد از معرفی اکسپریا XZ از سونی، حالا این دستگاه در یک رقابت جذاب با رقیب سنتی خود از شرکت نوکیا قرار گرفته است. مقایسه ای دیدنی بین دو گوشی هوشمند از سونی و نوکیا که برای اثبات بهتر بودن دوربین خود رو در روی یکدیگر قرار گرفتند. یک ویدئوی کوتاه که در آن این دو دستگاه از نظر دوربین عکاسی و فیلم برداری با هم مقایسه میشوند. این ویدئو را تماشا کرده و نظرات خود را در مورد آن با ما در میان بگذارید.