یک گوشی هوشمند برایِ اینکه به دنیا شناخته شود باید مراحل بسیار زیادی را پشت سر بگذارد. ابتدا و در بدو اَمر باید یک ایده برایِ ساخت گوشی هوشمند در میان باشد، سپس تیم طراح گوشی باید به فکر طراحی ظاهری و قطعات داخلی باشند. پس از این مرحله گوشی به مرحله تولید آزمایشی میرسد. در این مرحله و پس از تست هایِ درون سازمانی، گوشی برایِ تست به نقاط مختلف دنیا فرستاده میشود.

پس از تست شدن گوشی توسط تیم هایِ مختلف فنی در اقصا نقاط دنیا، نوبت به گرفتن تأییدیه ها و مجوزهایِ لازم برایِ ورود به بازارهایِ جهانی میرسد. اینجا دقیقاً جایی است که دیگر یک گوشی هوشمند از مرحله آزمایشی به مرحله بعد، که مراحل ابتدایی برایِ ورود به بازارهایِ جهانی است وارد میشود و خود را برایِ جهانی شدن و معرفی به جهانیان آماده میکند.

بعضاً کمپانی هایِ سازنده گوشی هایِ هوشمند تأییدیه ها و مجوزهایِ لازم را قبل از معرفی یک گوشی هوشمند به ثبت میرسانند، تا پروسه ورود به بازار با سرعت بسیار بالاتری انجام بگیرد. اما بعضاً هم پیش می آید که یک گوشی هوشمند پس از معرفی تأییدیه هایِ مذکور را دریافت میکند و خود را برایِ ورود به بازارهایِ جهانی آماده میکند. در بعضی موارد نیز تأییدیه صادر میشود، اما بسیار از آن محافظت میشود تا اطلاعات گوشی هوشمند لو نرود.

این موضوع میتواند 2 دلیل صریح داشته باشد. یا کمپانی مذکور دوست نداشته است با لو رفتن تأییدیه هایِ مذکور محصول انقلابی خود را پیش از معرفی به نحوی در رسانه ها درز دهد؛ یا اینکه در نظر دارد یک محصول را معرفی و پس از مدتی در بازارهایِ جهانی عرضه کند. بدین ترتیب معمولاً پس از معرفی یک گوشی هوشمند، کمپانی ها اقدام به دریافت تأییدیه هایِ لازم میکنند یا تأییدیه هایِ دریافت شده را منتشر میکنند.

اکسپریا XZ Premium محصول انقلابی سونی در کنگره جهانی موبایل امسال بود، که نه طرفداران سونی و نه اصحاب رسانه انتظار معرفی آنرا در مراسم 2 هفته پیش نداشتند. این گوشی هوشمند آنقدر از زمان خود جلوتر بود که حتی موفق شد پس از مدت ها جایزه بهترین گوشی هوشمند کنگره جهانی موبایل را نیز از آنِ خود کند.

علی ایحال، به نظر میرسد بیش از هر زمانی به انتشار جهانی گوشی اکسپریا XZ Premium نزدیک باشیم. ساعاتی پیش سندی به بیرون درز پیدا کرده است که به ما نشانه هایی از گرفتن تأییدیه FCC برایِ گوشی محبوب و مورد انتظار اکسپریا XZ Premium میدهد. همانطور که اشاره شد، گرفتن این تأییدیه به منزله آماده بودن این گوشی هوشمند برایِ ورود به بازارهایِ جهانی است.

سونی هیچگونه زمان دقیقی را برایِ عرضه گوشی اکسپریا XZ Premium اعلام نکرده است، اما میتوانیم انتظار داشته باشیم که در فاصله ماه آوریل تا ژوئن سال 2017 میلادی این گوشی هوشمند به صورت جهانی عرضه شود. اکسپریا XZ Premium یکی از مورد انتظارترین گوشی هایِ دنیاست، که در طی همین 2 هفته از تاریخ معرفی اش عاشقان و دل باختگان بسیار زیادی پیدا کرده است.

منبع: