Lego
بدون شک یکی از قابلیت های محبوب و کاربردی در رابط کاربری سونی پشتیبانی از تم های نرم افزاری متنوع است. سونی از اندروید 4.0 گزینه ای به نام Themes را در تنظیمات گوشی های اکسپریا قرار داد که بوسیله آن کاربر میتوانست اقدام به تغییر پوسته ظاهری رابط کاربری گوشی خود کند. از اندروید 4.3 نیز موتور این تم ها با یک به روزرسانی نرم افزاری همراه بود که در آن دست توسعه دهنده برای ساخت تم با ایجاد تغییرات بیشتر باز شده بود.

نمونه تم های گرافیکی را پیش از این در رام های غیر رسمی سیانوژن دیده بودیم. همچنین رام های MIUI شرکت آینده دار Xiaomi نیز پشتیبانی از تم های متنوع را در خود جای داده اند. با این حال به نظر میرسد یک شرکت معتبر دیگر نیز در رابط کاربری خود قصد وارد کردن چنین قابلیتی را داشته باشد.

سامسونگ در تاچ ویز با تمام ادعای خود چنین قابلیتی را جای نداده بود. حال به نظر میرسد سامسونگ نیز به تقلید از سونی، سیانوژن و MIUI قصد اضافه کردن تم را به رابط کاربری خود دارد. این خبر بر اساس تصاویری که از رابط کاربری جدید تاچ ویز به بیرون درز کرده قابل حدس است.

theme

ما بر این باوریم اضافه شدن چنین قابلیتی به رابط کاربری سامسونگ به علت تجربه موفق سونی و MIUI در این عرصه بوده است. در این مدت کمتر از یک سال که سونی موتور گرافیکی جدیدی را برای تم های اکسپریا به رابط کاربری خود اضافه کرده شاهد ساخت تم های متنوع و زیادی از توسعه دهندگان بودیم. تم هایی که به تنهایی میتوانند انقلابی در رابط کاربری دستگاه از نظر ظاهری ایجاد کنند. حال باید ببینیم سامسونگ با چه قابلیت هایی را در این تم ها اضافه خواهد کرد. آیا همان ویژگی هایی است که در تم های سونی دیدیم یا قابلیت های جدیدی را مشاهده خواهیم کرد ؟