xperia-z
اگر به خاطر داشته باشید روز گذشته بود که دوملرد، توسعه دهنده مشهور XDA اسکرین شات هایی از اکسپریا Z با نسخه اندروید 4.4 را به نمایش گذاشت. این تصاویر مربوط به فریمور 10.5.A.0.227 بود که پیش از این برای خانواده Z اکسپریا به تایید رسیده بود. همانطور که ما نیز پیش بینی میکردیم دوملرد یک بار دیگر دست به کار شد و رام رسمی سونی را پیش از انتشار عمومی در دسترس کاربران قرار داد.

این رام نسخه آزمایشی رام رسمی کیت کت با شماره ساخت 10.5.A.0.227 برای اکسپریا Z است که بر روی هر دو مدل C6602 و C6603 قابل نصب است. البته با توجه به اینکه هنوز این رام توسط سونی عرضه نشده نصب این آن تنها از طریق ریکاوری امکان پذیر است و برای آنهایی که بوت لودر دستگاه خود را آنلاک کردند قابل نصب خواهد بود.

Xperia-Z-KitKat-leaked-screens_14-315x560

البته این رام بر اساس نظر دوملرد کمی کند است و هنوز به پایداری کامل نرسیده و به هیچ وجه مناسب استفاده روزمره نیست. اما برای تست و تجربه طعم کیت کت میتواند مفید باشد. شما میتوانید این رام را از سایت تخصصی اکسپریا دانلود و با استفاده از ریکاوری بر روی گوشی خود نصب کنید. البته اگر ریسک چنین عملی را نمیذیرید میتوانید منتظر باشید تا در روزهای آینده سونی رسما این آپدیت را برای کاربران خود منتشر کند.