Android-Marshmallow-thumb
وقتی که خبر ارائه طرح اندروید مفهومی نسخه مارشمالو برای دارندگان گوشی های اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact در اروپا منتشر شد، کاربران دیگر نقاط جهان حسرت عدم استفاده از این طرح را خوردند! اینکه تنها 10 هزار کاربر در سرتاسر دنیا قادر خواهند بود نسخه اندروید 6.0 مارشمالو را پیش از انتشار آپدیت رسمی تجربه کنند بسیار ناراحت کننده بود!

اما ما یاد گرفته ایم که برای سونی و گوشی های اکسپریا هیچ محدودیتی وجود ندارد! این بار نیز خبرهای خوشی برای دارندگان اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact از راه رسیده است! هم اکنون رام اندروید 6.0 با فرمت FTF و قابل نصب از طریق برنامه فلش تولز برای این دو گوشی منتشر شده است. این رام که برگرفته از طرح اندروید مفهومی سونی است برای نسخه تک سیم اکسپریا Z3 با کد D6603 و برای مدل D5803 از اکسپریا Z3 Compact در دسترس قرار گرفته است.

بازخوردهایی که کاربران از این رام داشتند بسیار مثبت بود. کاربرانی که در این مدت کوتاه تجربه استفاده از طرح مفهومی اندروید 6.0 سونی را داشتند از سرعت بسیار بالای سیستم، عملکرد فوق العاده باتری دستگاه و ویژگی های ذاتی اندروید 6.0 مثل کنترل سطح دسترسی برنامه ها خبر دادند. در مقابل این نسخه که هنوز در مرحله آزمایش های اولیه قرار دارد فاقد برخی قابلیت های اصلی رابط کاربری سونی مثل پشتیبانی از تم، حالت استامینا و نیز tap to wake است.

در این نسخه لانچر جدید سونی قرار گرفته که قابلیت نمایش نام برنامه ها را نیز دارد. همچنین برنامه های اصلی مدیا مثل آلبوم، موزیک و ویدئو و نیز برنامه اختصاصی دوربین گوشی های اکسپریا مثل دیگر فریمورهای نرم افزاری در این رام نیز وجود دارد. برای دانلود رام های اندروید 6.0 برای دو گوشی اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید. نصب این رام نیز همانند دیگر رام های رسمی از طریق برنامه فلش تولز است.

Sony Xperia Z3 (D6603) — Mirror

Sony Xperia Z3 Compact (D5803) — Mirror

توجه داشته باشید این دو رام، نسخه آزمایشی اندروید 6.0 بوده و رام رسمی نیست. مسئولیت هر گونه خرابی و یا مشکلات و ناپایداری پس از نصب این رام بر عهده خودتان خواهد بود.