حالا که کم کم اکسپریا XZ Premium سونی در حال عرضه در دنیا میباشد، باید هر روز منتظر به چالش کشیده شدن این گوشی هوشمند و مقایسه آن در تمامی اَبعاد با گوشی هوشمند سایر کمپانی ها باشیم. دیروز در مطلبی مقایسه سرعت دو گوشی اکسپریا XZ Premium و گلکسی +S8 سامسونگ را برایِ شما گذاشتیم و امروز قصد داریم در مقایسه جذاب دیگری، اینبار آخرین دستاورد اَپل را با شاهکار سونی موبایل مقایسه کنیم.

بسیاری بر این عقیده هستند که مقایسه دو گوشی با دو سیستم عامل متفاوت کار بسیار اشتباهی است؛ چون هر یک از سیستم عامل هایِ اَندروید و iOS ویژگی هایِ خاص خود را دارند و قطعاً در بحث سرعت و اجرایِ برنامه ها و بازی ها به گونه ای متفاوت عمل میکنند. اما این نبرد دیرینه همیشه توسط رسانه هایِ مختلف صورت گرفته و اینبار نیز بر رویِ گوشی اکسپریا XZ Premium سونی انجام خواهد شد.

در ویدئویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، شاهد به چالش کشیده شدن و مقایسه کامل سرعت دو گوشی اکسپریا XZ Premium و آیفون 7 پلاس خواهیم بود. در این ویدئو نیز همچون ویدئویِ قبل، چند بازی سنگین، نرم افزار، مولتی تسکینگ و مواردی از این دست با یکدیگر مقایسه میشوند و شانه به شانه میتوانید رقابت نماینده سونی و اَندروید و از آنطرف هم اَپل و iOS را مشاهده کنید.

اینبار هم سعی کرده ایم هر دو کیفیت پایین و بالایِ این ویدئو را برایِ شما قرار دهیم، تا با مشکل مصرف حجم بیش از اندازه مواجه نشوید. طبق سنت همیشگی نیز، باز هم ما صحبتی از این مقایسه نمیکنیم و هیچگونه نتیجه گیری خاصی انجام نمیدهیم و قضاوت را تمام قد به چشمان شما همراهان همیشگی میسپاریم. با ما با این مقایسه جذاب و دیدنی همراه باشید…