canstockphoto7351376-landingpage
با پایان یافتن سال مالی 2013 کمپانی های مختلف سازنده تلفن همراه نیز اقدام به جمع آوری گزارشات مالی خود در طول سال گذشته کردند. شرکت سونی نیز در هفته گذشته گزارش مالی سال گذشته خود را منتشر کرد که در آن رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل از آن به چشم میخورد.

اما پس از ارائه گزارشات تمامی شرکت های مطرح دنیا پر فروشترین شرکت های سازنده تلفن همراه نیز در سال گذشته مشخص شدند. طبق پیش بینی ها شرکت سامسونگ همچون سال های گذشته بیشترین سهم را در بازار های جهانی به نام خود ثبت کرد. هر چند که آمارها نشان از کاهش سهم سامسونگ نسبت به سال گذشته دارند.

جدول زیر پر فروش ترین شرکت های سازنده تلفن همراه را نشان میدهد. پس از سامسونگ که در رتبه نخست قرار دارد، شرکت کهنه کار نوکیا به لطف گوشی های ارزان قیمت خود در جایگاه دوم قرار دارد. در این جدول سونی رتبه نهم را به خود اختصاص داده است.
phone2013

اما در بخش اسمارت فون ها ماجرا کمی تفاوت دارد. البته سامسونگ همچنان در رتبه اول است اما اپل در بخش گوشی های هوشمند رتبه دوم را در اختیار دارد و سونی در این بخش در رتبه ششم قرار گرفته است.

smartphone2013

سونی پیش بینی کرده تا در سال جاری فروش تلفن های هوشمند خود را به 50 میلیون دستگاه برساند. در صورت تحقق این وعده سونی میتواند حتی به سوم برترین فروشنده های اسمارت فون در جهان نیز دست پیدا کند.

mobithinking