سونی موبایل باز هم نشان داد که وقتی صحبت از به روزرسانی سیستمی باشد، حرف های زیادی برای گفتن دارد. عملیات به روزرسانی اندروید 9.0 پای که طبق وعده قبلی قرار بود از ماه نوامبر توسط سونی آغاز شود، یک ماه زودتر و از امروز با عرضه آپدیت برای پرچمداران 2018 آغاز شد.

سونی هم اکنون در حال به روزرسانی گوشی های اکسپریا XZ2، اکسپریا XZ2 Compact به اندروید 9.0 است. این به روزرسانی در حالی از ماه اکتبر در دسترس کاربران قرار گرفته بود که سونی موبایل پیشتر ماه نوامبر را موعد آپدیت اعلام کرده بود. البته اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact اولین گوشی های دنیا نیستند که این آپدیت را دریافت کردند اما در بین اولین ها قرار دارند.

آپدیت اندروید 9.0 پای برای گوشی های اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact با شماره ساخت 52.0.A.3.27 به صورت OTA در دسترس کاربران این دو گوشی قرار گرفته است. حجم این به روزرسانی حدود 1.05 گیگابایت است که در مناطق مختلف از جمله ایران نیز قابل دریافت است.

البته دریافت این به روزرسانی به منطقه رام شما بستگی دارد نه منطقه ای که شما در آن حضور دارید. شما میتوانید با مراجعه به آپدیت یاب اکسپریان، جزئیات انتشار این به روزرسانی و راهنمای پیدا کردن منطقه رام خود را از طریق لینک زیر دریافت کنید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریان