صبح امروز شایعه ای که روز گذشته بوجود آمده بود تبدیل به واقعیت شد. در حالی که هیچکس انتظار معرفی یک گوشی هوشمند جدید از سونی را نداشت، سونی موبایل به یکباره از سوپر اسمارت فون خود با نام اکسپریا XZ2 Premium به صورت رسمی پرده برداشت.

اکسپریا XZ2 Premium نسخه حرفه ای تر و قدرتمندتر اکسپریا XZ2 است که دو ماه قبل در کنگره جهانی موبایل 2018 معرفی شده بود. مهمترین تفاوت های این دو دستگاه با هم به دوربین دوگانه، دوربین سلفی بهتر، صفحه نمایش 4K، رم 6 گیگابایتی و باتری حجیم تر خلاصه میشود. اکسپریا XZ2 Premium با برتری های خود نسبت به اکسپریا XZ2 یک محصول کم نقص را پیش روی مشتریان و علاقه مندان به سونی میگذارد که خواهان خرید یک سوپر پرچمدار قدرتمند از برند محبوب خود هستند.

معرفی اکسپریا XZ2 Premium بسیار بی سر و صدا برگزار شد که شاید ناشی از سیاست های خاص سونی بوده باشد. این محصول به خاطر سیاست های سونی حتی شانس ورود به برخی بازارها را هم نخواهد داشت. بر اساس خبر رسمی که به صورت اختصاصی در اختیار سایت اکسپریان قرار گرفته، اکسپریا XZ2 Premium در برنامه ریزی سونی فرصت حضور در بازار ایران را نخواهد داشت.

آنچه که مشخص است عدم عرضه اکسپریا XZ2 Premium در برخی مناطق دنیا از جمله ایران است. نه تنها ایران بلکه سایر کشورهای منطقه نیز شاهد عرضه اکسپریا XZ2 Premium نخواهند بود. اینکه دقیقاً اکسپریا XZ2 Premium در چه کشورها و چه بازارهایی عرضه خواهند شد مشخص نیست، اما تصمیم سونی این است که عرضه اکسپریا XZ2 Premium محدودتر از دو نسل قبل باشد و به همین خاطر در برخی بازارها این دستگاه را عرضه نخواهد کرد.