سونی موبایل در طی یکی دو سال اخیر، همواره به سمت کمتر شدن فروش گوشی های هوشمند خود قدم برداشته است. با این حال، سودآوری بیشتر در چند دوره اخیر موجب شده اثر ناراحت کننده فروش کم گوشی های اکسپریا احساس نشود و سونی را به آینده ای روشنتر امیدوار کند.

سونی از ابتدای سال 2016 تا پایان تابستان موفق به فروش 10 میلیون دستگاه از تلفن های هوشمند اکسپریا شده بود که حالا و با انتشار آمارهای مربوط به سه ماهه پایانی سال 2016، وضعیت نهایی فروش گوشی های اکسپریا در سال گذشته مشخص شد.

سونی در سه ماهه پایان سال 2016 موفق به فروش 5.1 میلیون تلفن هوشمند شد که نسبت به سه ماهه قبل از آن رشد و نسبت به سه ماهه مشابه سال 2015 کاهش داشته است. با احتساب این 5.1 میلیون دستگاه آمار نهایی فروش گوشی های هوشمند سونی در سال 2016 به رقم 15.1 میلیون دستگاه رسید.

فروش بیشتر تلفن های همراه در سه ماهه پایان سال 2016 نسبت به دوره های قبلی بدون شک تحت تاثیر عرضه اکسپریا XZ بوده است. البته گفته میشود که فروش اکسپریا XZ در خاورمیانه و آمریکای لاتین کمتر از حد انتظارها بوده و همین موجب شده تا سونی به نقطه هدف خود که فروش 17 میلیون واحد از تلفن همراه در سال بوده نرسد.

هنوز گزارش مالی سونی به صورت کامل منتشر نشده تا ببینیم وضعیت سودآوری بخش موبایل به چه صورت ارزیابی شده است. احتمالا در روزهای آینده گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2016 که البته به عنوان گزارش مالی سه ماهه سوم سال سالی 2016 حساب میشود منتشر خواهد شد. به محض انتشار گزارش مالی کامل سونی جزئیات آن را به صورت کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

منبع: