به روزرسانی اندروید 9.0 پای از هفته گذشته برای دو گوشی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact منتشر شد تا این دو گوشی به همراه گوشی اکسپریا XZ3، سه دستگاه از سونی باشند که به روزرسانی اندروید 9.0 را در اختیار داشته باشند. نام چند گوشی دیگر در لیست به روزرسانی اندروید 9.0 سونی قرار داد تا کاربران آنها بی صبرانه منتظر مرحله بعدی به روزرسانی اندروید پای باشند.

سونی موبایل لحظاتی قبل در بلاگ رسمی خود، تایید کرد که مرحله بعدی به روزرسانی اندروید 9.0 از چه زمانی آغاز خواهد شد. سونی موبایل با اعلام رسمی این خبر تایید میکند که سه گوشی اکسپریا XZ1، اکسپریا XZ1 Compact و اکسپریا XZ Premium در مرحله بعدی این به روزرسانی را بدست خواهند آورد.

بر خلاف قبل که سونی موبایل تاریخ دقیقی از به روزرسانی های خود ارائه نمیکرد، این بار اعلام کرد که این سه گوشی از چه روزی آپدیت جدید را دریافت خواهند کرد. به این صورت سه گوشی اکسپریا XZ1، اکسپریا XZ1 Compact و اکسپریا XZ Premium از روز 26 اکتبر برابر با 4 آبان آپدیت اندروید 9.0 را دریافت میکنند. به این صورت سونی موبایل تا قبل از پایان ماه اکتبر، مرحله دوم به روزرسانی اندروید پای را هم به انجام خواهد رساند.

بعد از این سه گوشی، اکسپریا XZ2 Premium از روز 7 نوامبر برابر با 16 آبان شروع به دریافت آپدیت اندروید 9.0 خواهد کرد. سه گوشی دیگر سونی موبایل شامل اکسپریا XA2، اکسپریا XA2 Ultra و اکسپریا XA2 Plus از روز 4 مارس برابر با 13 اسفند این آپدیت را تجربه میکنند.

منبع: