روز گذشته توکیو شاهد برگزاری کنفرانس مطبوعاتی سونی با حضور مدیران و سرمایه گذاران آن بود. در این کنفرانس از برنامه هایی که سونی در آینده آنها را اجرایی می کند سخن گفته شد. یکی از بخش هایی که در این رویداد به تشریح برنامه های آتیِ آن پرداخت شد بخش موبایل بود.

در این مراسم تصمیمات بسیار مهمی در خصوص بخش موبایل به خبرنگاران و سرمایه گذاران ابلاغ شد. سونی در سال جاری تا امروز 5 گوشی هوشمند را از دو سطح بازار معرفی کرده است. اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium در رده پرچمداران و اکسپریا XA1، اکسپریا XA1 Ultra و اکسپریا L1 در سطح میان رده های بازار اسمارت فون هایی بودند که امسال به دست سونی معرفی شدند.

اما برای نیمه دوم امسال خبرهای بسیار مهمی در راه است. در این مراسم رسماً به تایید رسید که سونی در نیمه دوم سال جاری تنها دو گوشی هوشمند معرفی خواهد کرد. این دو گوشی هوشمند که هر دو در بالاترین رده بازار قرار دارند به احتمال فراوان در نمایشگاه IFA 2017 برلین رونمایی خواهند شد.

با این حساب امسال دیگر خبری از اسمارت فون های شبه پرچمدار و میان رده در نیمه دوم سال جاری نخواهد بود. دو گوشی هوشمند قدرتمند و گرانقیمت که در سطح اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZs خواهند بود آخرین گوشی های سونی در سال 2017 خواهند بود.

منبع: