اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZs که ماه گذشته در کنگره جهانی موبایل معرفی شدند، با دوربین منحصر به فرد خود توجه بسیاری از علاقه مندان به تکنولوژی را به خود معطوف کردند. سنسور IMX400 که در این دو دستگاه به کار گرفته شده قابلیت فیلم برداری با سرعت 960 فریم بر ثانیه را برای اولین بار به تلفن های هوشمند وارد کرد.

بعد از معرفی این سنسور که همزمان با معرفی گوشی های هوشمند جدید سونی رخ داد، شایعات زیادی در خصوص احتمال به کارگیری آن در سایر گوشی های هوشمند شنیده شد. بیشترین شایعات در خصوص این سنسور به پرچمداران جدید شیائومی و سامسونگ مربوط شد که حالا در آستانه معرفی این پرچمداران، صحت یکی تایید و دیگری تکذیب گردیده است.

امروز مشخصات فنی دو گوشی هوشمند شیائومی Mi 6 و شیائومی Mi 6 Plus در بنچمارک ظاهر شد که به برخورداری از سنسورهای دوربین سونی در هر دو دستگاه را تایید میکند. در شیائومی Mi 6 سنسور به کار رفته مدل IMX400، یعنی همان سنسور دوربین اکسپریا XZ Premium است و در مدل پلاس نیز سنسور جدید IMX362 که یک سنسور 12 مگاپیکسلی است استفاده شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا سنسور IMX400 تمام ویژگی های خاص خود را با خودش به پرچمدار شیائومی وارد میکند یا خیر! ولی به هر حال با توجه به اینکه بازار هدف پرچمدار سونی و شیائومی کاملا با یکدیگر تفاوت داشته و پرچمداران شیائومی نیز با فروش بالایی در بین کشورهای آسیایی همراه هستند، این تصمیم از طرف سونی میتواند نه تهدیدی برای اکسپریا XZ Premium باشد و هم میتواند سود کلانی عاید بخش سنسورهای دوربین این شرکت ژاپنی کند. نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع: