در فاصله دو هفته تا نمایشگاه MWC و معرفی گوشی های رده بالای سونی، هنوز مشخصاتی که بتواند ما را به قطعیت در خصوص پرچمدار سونی برساند وجود ندارد. بنچمارک ها سند نسبتاً مطمئنی برای ما هستند که به اتکای آنها بتوانیم به بخشی از مشخصه های پرچمداران سونی دست پیدا کنیم.

کد H8266 پیش از این به عنوان یکی از مدل های احتمالی برای معرفی در نمایشگاه MWC مطرح شده بود. حالا این کد به صورت رسمی در بنچمارک AnTuTu ظاهر شده تا اولین مشخصات این گوشی هوشمند را برای ما نمایان کند. مشخصاتی که بخشی از آن خوشحال کننده و بخشی تعجب انگیز است.

چیپست اسنپدراگون 845 که قدرتمندترین چیپست موجود برای گوشی های سونی خواهد بود، در این دستگاه به کار گرفته خواهد شد. رم اصلی دستگاه 4 گیگابایت و حافظه داخلی نیز 64 گیگابایت خواهد بود که از این نظر با پرچمداران سال 2017 سونی شباهت دارد.

اما نکته بسیار مهم در خصوص این بنچمارک، ابعاد صفحه نمایش است که برای اولین بار از استاندارد 18:9 در یکی از گوشی های سونی استفاده شده است. رزولوشن 2160×1080 که کاملا مطابق با استاندارد 18:9 است، نشان میدهد این دستگاه مجهز به صفحه نمایش عریض و احتمالاً کم حاشیه خواهد بود.

به نظر میرسد امسال هم مانند سال گذشته دو گوشی هوشمند در سطح بالای بازار معرفی شود. سال گذشته اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium در کنگره جهانی موبایل معرفی شده بودند و امسال نیز به نظر میرسد دو گوشی هوشمند که یکی همین دستگاه و دیگری دستگاهی با صفحه نمایش 4K خود را به رویداد بزرگ MWC برسانند.