شب گذشته پس از برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان گوگل، مشخص شد که چند گوشی هوشمند از کمپانی های مختلف در آینده ای نزدیک نسخه بتای اندروید P را بدست خواهند آورد. در بین گوشی های اعلام شده، نام اکسپریا XZ2 از سونی هم دیده شده بود که گوگل آن را برای توسعه اندروید P در نظر گرفته بود.

سونی موبایل به سرعت کار خود را با اندروید P آغاز کرد و هم اکنون نسخه بتای اندروید P را برای اکسپریا XZ2 به انتشار رسانده است. این نسخه برای هر سه مدل این گوشی شامل کد H8216، کد H8266 و کد H8296 ارائه شده و کاربران در مناطق مختلف میتوانند آن را دریافت و از آن استفاده کنند.

در گذشته سونی سابقه ارائه نسخه بتای اندروید را برای برخی از گوشی های خود داشت، اما این بار گوگل پشت قضیه قرار گرفته و به همین خاطر، این نسخه به صورت عمومی انتشار یافته است. به این معنا که تمامی کاربران بدون نیاز به ثبت نام در طرح خاصی، میتوانند از طریق برنامه Xperia Companion نسخه بتای اندروید P را دانلود و بر روی گوشی خود نصب نمایند.

از آنجایی که اکسپریا XZ2 در آینده ای نزدیک وارد ایران خواهد شد و نسخه بتای اندروید P نیز قابلیت نصب بدون نیاز به روت و هیچگونه ابزار اضافی را خواهد داشت، این فرصت برای خریداران اکسپریا XZ2 وجود دارد تا در صورت علاقه، نسخه بتای اندروید P را به جای نسخه رسمی اندروید بر روی گوشی خود نصب و از آن لذت ببرند. نسخه بتای اندروید P تا چند نسخه به صورت پله پله آپدیت خواهد شد و پس از آن هنگامی که گوگل این نسخه را به صورت رسمی معرفی نمود، قابلیت تبدیل به نسخه رسمی را خواهد داشت.

منبع: