سونی امسال در کنگره جهانی موبایل از دو گوشی هوشمند با نام های اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact پرده برداشت. اکسپریا XZ2 به عنوان حلقه اصلی پرچمداران امسال سونی از 4 گیگابایت رم برخوردار است که این را از لحظه معرفی این محصول و در صفحه رسمی سونی موبایل فهمیده بودیم. البته تنها چند روز بعد از معرفی رسمی این گوشی خبری منتشر شد که وجود یک نسخه دیگر با رم 6 گیگابایتی را هم برای این محصول تایید کرده بود.

نسخه 6 گیگابایتی اکسپریا XZ2 در واقع اولین اسمارت فون سونی بود که به 6 گیگابایت رم تجهیز شده است. با این حال سونی تصمیمی به عرضه گسترده این نسخه نداشت و در ابتدا فقط دو کشور تایوان و هنگ کنگ را به عنوان مقاصد این مدل معرفی کرده بود. اکسپریا XZ2 به جز چند کشور از جمله ایران، تقریباً در تمامی بازارهای مورد نظر خود عرضه شده است.

در فاصله بین معرفی تا عرضه این دستگاه، به یک موضوع جالب توجه میتوان اشاره کرد که آن هم چیزی جز تغییر در تصمیم سونی برای عرضه نسخه 6 گیگابایتی این دستگاه است. سونی موبایل که پیش از این نسخه 6 گیگابایتی اکسپریا XZ2 را تنها برای دو بازار تایوان و هنگ کنگ در نظر گرفته بود، حالا دو کشور دیگر را هم به این لیست اضافه کرده است. طبق برنامه ریزی جدید سونی قرار است نسخه 6 گیگابایتی این دستگاه، علاوه بر دو کشور فوق، در چین و هند نیز به صورت رسمی عرضه شوند.

چین و هند، دو بازار بسیار مهم در صنعت تلفن های هوشمند هستند که معمولا گوشی ها با مشخصات سخت افزاری قدرتمند در این دو بازار طرفداران زیادی دارند. توجه به مشخصات روی کاغذ در این دو بازار اهمیت فراوانی دارد و حالا سونی با درک این موضوع تصمیم گرفته تا برای رقابت بهتر در این دو بازار، نسخه 6 گیگابایتی اکسپریا XZ2 را به مشتریان معرفی کند.