همانطور که پیش از این انتظار میرفت، گوگل امروز و همزمان با خورشیدگرفتی در آمریکا، از نام نسخه جدید اندروید به صورت رسمی پرده برداشت. اندروید 8.0 که مدت هاست به صورت پیش نمایش در دست توسعه دهندگان قرار دارد، با همان نامی که بیش از همه انتظار داشتیم معرفی شد.

بعد از کیت کت که تجربه همکاری گوگل با یک شرکت تجاری بود، اندروید 8.0 نیز همان تجربه را خواهد داشت. به این صورت اندروید 8.0 با تایید رسمی گوگل، با نام Oreo شناخته خواهد شد.

اندروید Oreo به گفته گوگل تا پایان همین سال برای دستگاه های مختلفی از جمله سونی، سامسونگ، ال جی، هواوی، موتورولا و … عرضه خواهد شد. البته مثل همیشه دستگاه های تحت حمایت گوگل شامل نکسوس ها و پیکسل ها زودتر از همه این نسخه را دریافت خواهند کرد. به گفته گوگل این دستگاه به زودی آپدیت رسمی خود را برای ارتقا به اندروید 8.0 Oreo دریافت خواهند کرد.

اندروید 8.0 که از امروز باید آن را Oreo بنامیم، قابلیت های جدیدی از جمله قابلیت تصویر در تصویر، سرعت و پایداری بیشتر، اموجی های بازطراحی شده و … را با خود به همراه دارد. از گوشی های سونی این را اطلاع داریم که پرچمدار جدید سونی احتمالاً به صورت پیش فرض با همین نسخه معرفی خواهد شد.

منبع: