300_12

همزمان با قرار گرفتن در ماه پایانی سال و افزایش تقاضا برای انواع کالاهای دیجیتالی بهای گوشی تلفن همراه نیز روند صعودی در پیش گرفته است.

با وجود وضعیت نابسامان اقتصادی و کاهش قدرت خرید مشتریان معمولا بازار وسایل الکترونیکی و تلفن همراه، جنب و جوش خود را از دست نمی دهند وهمواره گردش مالی در این بازار بسیار بالا است.
“محمد ترابی” یکی از کارشناسان بازار در این باره گفت:‌هر ساله با نزدیکی به روزهای پایانی سال و افزایش حضور مراجعه کنندگان به این بازار میزان تقاضا برای این کالای ارتباطی روند صعودی به خود می‌گیرد اما در این روزها علاوه بر خریدوفروش قیمت گوشی‌های موبایل نیز به طور نسبی افزایش یافته است.
وی افزود: از هفته گذشته تا کنون به دلیل افزایش واردات گوشی‌های موبایل بهای این کالای ارتباطی تا سقف 10 هزار تومان گران شدند به طوری که بیشتر دست اندرکاران این حوزه معتقدند این افزایش قیمت‌ها در نزدیکی به ایام عید امر طبیعی به نظر می‌رسد.
وی تصریح کرد: همزمان با تثبیت نرخ ارز و ثبات قیمت کالاهای دیجیتالی به خصوص گوشی تلفن همراه بازار این وسیله دیجیتالی رنگ جنب و جوش به خود گرفته چرا که پیش از ثبات قیمت ارز شاهد بازاری بی سروسامان بودیم.
این کارشناس بازار معتقد است که هم اکنون جو روانی ایجاد شده بر بازار مناسب است به طوری که اکنون فعالان، کالاها را به هدف گران شدن در آینده ذخیره نمی‌کنند وهمچنین به اندازه نیازاقدام به خرید می‌کنند.
در همین حال یکی دیگر از کارشناسان بازار معتقد است که هم اکنون بازار موبایل تهران بسیار آرام است و قیمت‌ها به نسبت گذشته متعادل شده است.

Mobna