IFA-Leak_1-640x373

همانطور که میدانید سونی روز گذشته تیزر تبلیغاتی خود را به مناسبت نمایشگاه بین المللی IFA 2014 برلین منتشر کرد که در آن به معرفی محصولات جدید خود اشاره ای داشته است. اما این تیزر بر خلاف تیزر های گذشته سونی با اعداد و جملات رمز‌آلودی همراه بود که ذهن بسیاری از علاقه مندان را به خود مشغول کرد.

 

در این تیزر تصویری از سه دستگاه به نمایش گذاشته میشود که به احتمال زیاد اکسپریا تبلت Z3 Compact در وسط و اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact نیز در دو طرف قرار گرفته اند.

 

اما نقطه مبهم این تیزر اعداد و حروفی است که در پایان نمایش داده شده است. این اعداد نه تنها فکر ما بلکه ذهن تمامی علاقه مندان به سونی را به خود مشغول کرده و هنوز در مورد برخی از آنها هیچ نتیجه ای حاصل نشده است. ما هم سعی کردیم تا با در نظر گرفتن تمامی فرضیات از این اعداد و حروف مرموز رمز گشایی کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

Demand-Great-Xperia
حدس این تصویر آنچنان هم سخت نیست. در این تصویر سونی به تاریخ کنفرانس مطبوعاتی خود که قرار است در روز 3 سپتامبر 2014 در شهر برلین برگزار شود اشاره میکند.

 

IFA-Tease_1-640x137
در تصویر بعدی عدد 7 در کنار حروف MM که به صورت قرمز رنگ در آمده شاید اشاره به قطر دستگاه در اکسپریا Z3 باشد که گفته میشد قرار است با قطر 7 میلی متر طراحی و ساخته شود.

 

IFA-Tease_3-640x133

یکی از نقاط مبهم این تیزر حروف H20 است که در تصویر بالا مشاهده میکنید. هر چند که این رمز نیز آنچنان ساده نیست اما گمانه زنی ها به سمت قابلیت ضد آب بودن این دستگاه است که سونی با فرمول شیمیایی H2O به آن اشاره کرده است.

 

IFA-Tease_2-640x135

اما داستان در این قسمت به اوج خود میرسد‍! جایی که هنوز هیچ یک از علاقه مندان و طرفداران سونی موفق به دریافت منظور سونی از اعداد و حروف موجود در تصویر فوق نشدند. در مورد این تصویر چندین احتمال وجود دارد که البته بعضی از آنها بسیار ضعیف و بعضی دیگر نیز قوی است.

احتمال اول:
برخی از تصویر فوق اینگونه برداشت میکنند که 8C نشان از 8 هسته ای بودن دستگاه و U128 نیز نشان از ارتقای حافظه تا 128 گیگابایت (Up to 128) دارد. این احتمال در مورد 8 هسته ای بودن دستگاه با توجه به اطلاعات درز کرده از آن رد خواهد شد. اما ارتقای حافظه تا 128 گیگابایت شاید نکته ای باشد که سونی به آن اشاره دارد.

احتمال دوم:
احتمال دیگر این است که منظور سونی از 8C تنوع رنگ های این دستگاه باشد.( color 8 ) البته سونی معمولا محصولات خود را به 3 یا 4 رنگ محدود میکند اما این فرضیه نیز مطرح است که در اکسپریا Z3 از تنوع رنگ بیشتری استفاده شود.

احتمال سوم:
اما احتمال بعدی شاید اشاره سونی به تبلت جدید خود باشد. از 8C میتوان اینگونه برداشت کرد که تبلت 8 اینچی کامکپت سونی در راه است!

احتمال چهارم:
فرضیه دیگر در مورد حروف قرمز رنگ در تصویر فوق اشاره به کلمه Copper باشد. Copper nanowire coating یا همان پوشش نانوسیم های مسی فناوری جدیدی است که به عنوان یک محافظ کامل بر روی صفحه نمایش قرار میگیرد صفحه نمایش دستگاه را به یک صفحه نمایش نشکن تبدیل میکند. در مورد این احتمال نیز میتوان به عنوان یک قابلیت تمرکز کرد.
coppernanowiretransparentelectrode
احتمال پنجم:
اما یک احتمال دیگر نیز در این مورد وجود دارد! حروف قرمز رنگ CU شاید اشاره ای به کلمه Curve باشد. Curve به معنی منحنی بی ارتباط به سنسور های منحنی سونی نیست که به تازگی توسط این شرکت معرفی شده و قرار بود در مدل های آینده اکسپریا نیز مورد استفاده قرار بگیرد. البته گفته میشد با توجه به عدم تولید انبوه این سنسورها بعید خواهد بود که در اکسپریا Z3 شاهد استفاده از آنها باشیم. اما این مورد را میتوانیم به عنوان یک احتمال قوی در نظر داشته باشیم.

 

شاید شما نیز همانند ما معتقدید نقطه مبهم این تیزر در همین تصویر آخر است. این تصویر ذهن ما و شاید بسیاری از شما را به خود مشغول کرده است. موارد بالا تماما حدس و گمان های ما از این تصویر بوده که با شما در میان گذاشتیم. شما نیز اگر تصوری از اعداد و حروف بالا دارید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا شاید به کمک هم بتوانیم این تیزر مرموز را رمز گشایی کنیم.

 

همچنین شما در صورتی که هنوز موفق به مشاهده این تیزر جالب نشده اید میتوانید از لینک زیر در ویدئو سنتر آن را دانلود کرده و تماشا کنید.

ویدئو تیزر رسمی اکسپریا Z3

ویدئو تیزر رسمی اکسپریا Z3