Sony-XPERIA-Z2-on-rocks-640x360

اخیرا آپدیت جدیدی برای تلفن های هوشمند اکسپریا Z2 مدل D6503 با شماره ی 17.1.2.A.0.314 منتشر شده بود، که برخی موفق به دریافت آن شده اند و برخی دیگر نیز هنوز چشم انتظار این به روز رسانی اند. البته توزیع به روز رسانی ها نیز به گفته ی سونی، به منطقه ی جغرافیایی نیز بستگی دارد، چرا که توزیع یکباره ی آن، ممکن است کاربران را برای دریافت به روز رسانی ها، دچار مشکل کند. پس شاید یکی از نکات قابل تأمل در جدید ترین نسخه ی آپدیت گوشی های اکسپریا Z2 مدل D6503، باقی ماندن در اندروید 4.4.2 باشد، چرا که سونی برای پرچمدار قبلی خود، یعنی اکسپریا Z1، آپدیت اندروید 4.4.4 را منتشر کرده است. شاید این مسأله برای برخی قابل پذیرش نباشد، اما سونی در این آپدیت،  کیفیت تماس صوتی، عملکرد صفحه ی لمسی و شارژ دستگاه، وقتی که شارژ آن رو به اتمام است، را بهبود بخشیده تا کاربران از داشتن این دستگاه و استفاده از آن، لذت کافی را ببرند.

اما شاید یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران و برنامه نویسان، پس از هر آپدیت برای گوشی های مختلف مواجه هستند، عدم کارکرد قابلیت روت است. اما این بار یک توسعه دهنده چشم بادامی ژاپنی به نام @cubeundcube، این معضل را حل کرده است. برنامه ای که وی آن را نوشته است، این اجازه را به کاربران دستگاه های اکسپریا Z2 می دهد تا گوشی خود را، حتی در شرایط بسته بودن بوت لودر، روت کنند، بدون که آن که کمترین آسیبی به دستگاه برسد.

شما می توانید این برنامه را از لینک زیر دانلود نمایید.

دریافت برنامه: لینک 1لینک 2لینک 3

حجم: 1.6 مگابایت

هم چنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه ی کار برنامه و یا موارد دیگر، می توانید به یکی از دو لینک زیر در انجمن XDA مراجعه نمایید.

لینک 1لینک 2

البته به گفته ی سازنده ی این برنامه، این برنامه بر روی گوشی های زیر نیز کار خواهد کرد

・Xperia Z2 17.1.2.A.0.314
・Xperia Z1 14.3.B.0.288
・Xperia Z1 f 14.3.B.0.288
・Xperia Z1 Compact 14.4.A.0.108
・Xperia A2 14.3.B.0.279
・Xperia T2 Ultra 19.1.A.0.473
・Xperia SP 12.1.A.1.205

هم چنین او گفته که اگر بر روی گوشی های دیگر نیز اگر کار کرد، با ذکر نام دستگاه و مدل آن، ما را مطلع سازید.

چند نکته را قبل از اجرای برنامه به خاطر بسپارید:

1- این برنامه شامل فایل درایور های دستگاه های فوق نمی باشد. پس قبل از اجرای برنامه، درایور های گوشی خود را نصب نمایید

2- برنامه ی SuperSU نسخه ی 2.01 با این برنامه کار نخواهد کرد. پس یا به SuperSU به به نسخه 2.01 ارتقا ندهید، یا فقط آن را از طریق ریکاوری و از طریق گزینه ی install zip ارتقا دهید. و به عبارت ساده تر، به هیچ وجه فایل supersu-v-2.01.apk یا چنین مضمونی را به صورت برنامه های عادی نصب نکنید!

3- سایت اکسپریان هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرابی های احتمالی، از قبیل بریک شدن یا از دست دادن اطلاعات و غیره، ندارد. لطفا مراقب باشید و قبل از هرگونه اقدامی، از تمامی اطلاعات خود، یک نسخه ی پشتیبان یا Backup تهیه فرمایید

دستور العمل:

USB Debugging دستگاه خود را فعال نمایید

فایل را در جایی استخراج نمایید

install.bat را اجرا نموده و طبق دستورات عمل کنید

اگر دستگاه شما ریبوت شد و در برنامه “完了しました” یا “انجام شد” را مشاهده کرده اید، بدانید که اکنون دستگاه شما روت شده است

XDA