hirai-640x332
آخرین گزارش مالی سونی که در ابتدای ماه فوریه (اواسط بهمن) منتشر شده بود امید را در دل هواداران این شرکت زنده کرد. سونی که در چندین گزارش مالی آخر خود با افزایش ضرردهی رو به رو شده بود در گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2014 موفق به کاهش میزان ضرر شد که نشانه های خوبی برای این شرکت ژاپنی محسوب میشود.

پس از گذشت یک ماه از انتشار آخرین گزارش مالی سونی، این شرکت اصلاحیه ای را از این گزارش صادر کرده که نشان از کاهش ضرر این شرکت دارد. سونی که در گزارش قبلی ضرر خود را تا مرز 1.5 میلیارد دلار کاهش داده بود در اصلاحیه جدید از کاهش 2.2 درصدی ضرر خود نسبت به گزارش قبلی خبر داد. این شرکت کاهش هزینه ها و سود بیشتر از فروش سنسور و بازی های رایانه ای را عامل اصلی کاهش ضرر خود دانسته است.

سونی در این اصلاحیه گزارشهای جدیدی را نیز وارد کرده که یکی از آنها افزایش سود 6.5 درصدی از بخش فیلم سونی است. در بخش اسمارت فون ها نیز باز هم به افزایش سهم خود از بازار گوشی های رده بالا و در اختیار گرفتن سهم سامسونگ و اپل از این رده تاکید دارد. بخش موبایل سونی برای کاهش هزینه ها تا 30 درصد کوچکتر از قبل خواهد شد که یکی از نمونه های آن برکناری 1000 کارمند سونی موبایل سوئد بوده که در هفته گذشته رخ داد.

در هفته های گذشته خبرهای خوبی از سونی میرسد. پس از منتفی شدن فروش بخش موبایل سونی و کاهش ضررهای این شرکت در جدیدترین گزارش مالی، امید بازگشت به سودآوری و احیای سونی در آینده ای نزدیک در دل هواداران زنده شده است.

reuters