sony-personal-content-station-610x452

کمپانی سونی که در چند ماه اخیر بسیار فعال تر از قبل شده است در هفته جاری از ۲ عضو جدید خانواده ایستگاه های اطلاعات شخصی (Personal Content Station) و سرورهای بی سیم قابل حمل (Portable Wireless Server) رونمایی کرده که این امکان را به کاربر میدهند تا تصاویر و ویدیوهای گرفته شده را ذخیره، نمایش و یا حتی به اشتراک بگذارد.

هاب بی سیم خانگی سونی طراحی شده تا یک فضای مرکزی در اختیار کاربر قرار گیرد و از طریق آن کاربر بتواند از آن برای تمامی دستگاه های خود استفاده کند. به زبان ساده این امکان را به شما میدهد تا از این فضای مرکزی برای ذخیره، نمایش و انتقال تصاویر و اطلاعات بین گجت های خود بدون نیاز به اتصال آنها به پی سی استفاده کنید.

ایستگاه های اطلاعاتی شخصی جدید سونی همچنین دارای یک کانورتر(تبدیل کننده) داخلی میباشد که بصورت خودکار ویدیوهای با کیفیت بالای AVCHD را به فرمت MP4 تبدیل میکند تا پخش و تماشای آن بر روی اسمارت فون ها و تبلت ها راحت تر باشد. همچنین سونی در رابطه با تکنولوژی NFC استفاده شده در این دستگاه ها اعلام میکند :

با استفاده از تکنولوژی NFC تنها با یک بار شارژ کردن کاربر میتوانید آخرین تصاویر و ویدیوهای گرفته شده توسط به عنوان مثال اسمارت فون خود را به ایستگاه اطلاعات شخصی یا همان Personal Content Station منتقل کند. این قابلت بک آپ گیری با یک تاچ توسط اپلیکشن PCS Manager ( بر روی گوگل پلی و آیتونز در دسترس میباشد ) ممکن میشود. برای دستگاه هایی که تکنولوژی NFC ندارند هم میتوانند به سادگی و با انجام کارهایی که این اپلیکشن به آنها میگوید، فایل ها را انتقال دهند.

در نهایت این ایستگاه اطلاعات شخصی یا همان Personal Content Station یک فضای ۱ ترابایتی در اختیار شما قرار خواهد داد و برای استفاده گجت ها، شما باید دارای اندروید ۲.۳ یا iOS 6 باشد.این دستگاه با یک بار شارژ کردن میتواند ۱۰ ساعت موسیقی پخش کند و ابعاد آن ۵۱ میلیمتر در ۱۰۸ میلیمتر در ۱۹ میلیمتر است.

متاسفانه اطلاعاتی در مورد زمان عرضه و قیمت احتمالی آن منتشر نشده است.

pcwar