Z5-600x300
شاید از لحظه معرفی اکسپریا Z5 در شهریور ماه امسال، شما نیز منتظر آن بودید که این دستگاه، در یکی از جذابترین زمینه ها یعنی دوربین رو در روی پرچمداران قبلی سونی قرار بگیرد. امروز این لحظه فرا رسیده و اکسپریا Z5 باید شایستگی های خود را به پدرانش ثابت کند.

اکسپریا Z5 باید به اثبات برساند که جانشین خلفی برای اکسپریا Z3 Plus و نسل های قبلی این خانواده با اصالت است. سونی از اکسپریا Z1 در سال 2013، گوشی های خانواده Z را به دوربین 20 مگاپیکسلی مجهز کرد و این روند را تا چند ماه قبل و معرفی اکسپریا Z3 Plus نیز ادامه داد. اما در نهایت این اکسپریا Z5 بود که با سنت شکنی، سنسور جدیدی را با رزولوشن بالاتر به خانواده Z وارد کرد.

اکسپریا Z5 اولین اسمارت فون سونی است که از سنسور IMX300 برخوردار است. این سنسور در گوشی اکسپریا Z5 به کاربر اجازه ثبت تصاویر با حداکثر رزولوشن 23 مگاپیکسل را میدهد. هر چند که اکسپریا Z5 بر روی کاغذ از یک سنسور جدید با رزولوشن بالاتر به نسبت نسل های قبلی خود استفاده میکند، اما این برای ما کافی نیست. ما نیاز به این داریم که پرچمدار جدید سونی، خود را در عمل برای ما ثابت کند.

حالا اکسپریا Z5 در یک چالش چذاب در برابر 3 پرچمدار دیگر از نسل های قبلی خانواده خود قرار گرفته است. اکسپریا Z3 Plus در کنار اکسپریا Z2 و اکسپریا Z1 که همگی دارای دوربین 20 مگاپیکسلی هستند، با اکسپریا Z5 و دوربین 23 مگاپیکسلی اش رو به رو شدند. هر چند که جای خالی اکسپریا Z3 در این مقایسه خالی است اما این رقابت چهار جانبه نیز میتواند برای ما و شما بسیار هیجان انگیز باشد.

ما مثل همیشه نتیجه گیری در خصوص مقایسه ها را به شما عزیزان واگذار خواهیم کرد. فقط شما را به تماشای تصاویر این رقابت دعوت می نماییم و درخواست میکنیم که در ادامه، نظرات خود را در خصوص این رقابت جذاب با ما در میان بگذارید.

منبع: