vivo-v5-full-image

کمپانی چینی ViVo دو روز پیش و طی مراسمی از گوشی جدید خود، ViVo V5 پرده برداشت، که نگاه بسیاری از کارشناسان دنیا را به سمت خود جلب کرده است. این گوشی هوشمند پس از یک دوره برتری فَبلِت اکسپریا XA Ultra به عنوان قویترین سلفی فون دنیا، حالا بر رویِ کاغذ قویترین سلفی فون دنیا لقب گرفته است، چون از دوربین 20 مگاپیکسلی سلفی بهره میبرد.

بله، درست شنیدید، این گوشی هوشمند مجهز به یک سنسور 20 مگاپیکسلی برایِ شکار تصاویر سلفی است. اما برایِ بسیاری جایِ سوال بود که چگونه سنسور غول پیکیری با این حجم در جلویِ دستگاه جای گرفته است؟ پاسخ ساده است. تنها کمپانی دنیا که تخصص ویژه ای در ساخت لنز و سنسورهایِ بسیار حرفه ای برایِ گوشی هایِ هوشمند در دنیا دارد کار طراحی و ساخت این سنسور را بر عهده گرفته است.

سونی سال هاست که تخصص ویژه خود را در بخش طراحی سنسورهایِ دوربین در عالم گوشی هایِ هوشمند به دنیا ثابت کرده است و در حالی که کمپانی هایِ بزرگ و مطرح دنیا سال هاست آرزویِ کوچک کردن دوربین پشت گوشی خود و حذف برآمدگی دوربین اصلی دستگاهشان را دارند، سونی کار دوربین پشت را بر رویِ محصولات خود تمام کرده و اَکنون برایِ سایر کمپانی هایِ گوشی سازی دنیا دوربین هایِ سلفی غول پیکر اما جمع و جور میزند.

vivo-v5

گوشی هوشمند ViVo V5 تنها یک قشر جامعه را به صورت مستقیم هدف قرار داده است؛ کسانی که عاشق سلفی گرفتن هستند! متأسفانه این گوشی هوشمند به جز مجهز بودن به دوربین سلفی بسیار قدرتمند 20 مگاپیکسلی IMX376 ساخت سونی، از لحاظ سخت افزاری امکانات بسیار کمی را در اختیار کاربران قرار میدهد و در محدوده گوشی هایِ میان رده بازار قرار میگیرد.

اما شاید برایِ خیلی ها جایِ سوال باشد که آیا ViVo V5 واقعاً قدرتمندترین سلفی فون دنیاست یا هنوز باید گوشی اکسپریا XA Ultra را قویترین سلفی فون دنیا بنامیم؟ همه به این موضوع واقف هستند که اکسپریا XA Ultra سونی قویترین گوشی سلفی محور دنیاست. این گوشی هوشمند مجهز به سنسور غول پیکر 16 مگاپیکسلی به همراه فلش LED در جلویِ دستگاه میباشد، که در برابر گوشی ViVo V5 که تنها مجهز به یک سنسور 20 مگاپیکسلی میباشد و فاقد هر گونه فلشی در قسمت جلویِ دستگاه میباشد هنوز هم حرف هایِ زیادی برایِ گفتن دارد و برتر است. در مجموع، این موضوع در آینده و با تست هایِ بیشتر به صورت کامل مشخص خواهد شد.

منبع: