مرجع تخصصی DXOMark که ید طولایی در بررسی دوربین های عکاسی و دوربین های موبایل دارد، همانند سال گذشته بلافاصله پس از معرفی رسمی گوگل پیکسل، آزمایشات خود بر روی این گوشی را رسانه ای کرده و نتایج بدست آمده را اعلام کرد.

گوگل پیکسل 2 تنها 24 ساعت پس از ثبت امتیاز 94 توسط گلکسی نوت 8، جایگاه نخست را از این فبلت ربود و امتیاز 98 را از آن خود کرد. با این امتیاز هم اکنون گوگل پیکسل 2 از نظر این مرجع صاحب بهترین دوربین در بین تمامی گوشی های هوشمند خواهد بود.

پرچمداران جدید گوگل، در بخش عکاسی امتیاز 99 را بدست آوردند که البته در بخش عکاسی امتیاز بدست آمده برای گوگل پیکسل 2 کمتر از گلکسی نوت 8 است. اما در بخش فیلم برداری این گوشی هوشمند قدرتنمایی کرده و امتیاز 96 را بدست آورده است. مجموع امتیازات بدست آمده برای گوگل پیکسل 2 با این حساب به عدد 98 رسیده تا رکورد جدیدی در امتیاز دهی مرجع تخصصی DXOMark به نام خود ثبت کند.

پروتکل جدید امتیاز دهی DXOMark محدودیت امتیازات را برداشته به طوری که امکان کسب امتیاز بالای 100 نیز برای یک گوشی هوشمند وجود دارد. ضمن اینکه اختلاف امتیازات هم بیشتر شده به طوری که ممکن است یک گوشی با یک بهبود بسیار کوچک، چندین امتیاز نسبت به نسل قبل خود ارتقا پیدا میکند. ایجاد فاصله بین امتیاز گوشی های مختلف میتواند رقابت را جذاب تر از قبل کند.

منبع: