Z5-gold-4-640x359
یازدهم شهریور امسال آخرین روزی بود که ما در سایت تخصصی اکسپریا تیتر معرفی یک گوشی هوشمند از سونی را درج کردیم. در آن روز سونی و در جریان نمایشگاه IFA 2015 از سه عضو خانواده Z5 با نام های اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Compact و اکسپریا Z5 Premium پرده برداشت.

از روزی که اکسپریا Z5 در برلین معرفی شد تا امروز 171 روز میگذرد و این برای اولین بار است که سونی در چنین فاصله زمانی زیادی هیچ گوشی هوشمندی معرفی نکرده است! پیش از این فاصله بین معرفی اکسپریا Z3 تا اکسپریا E4 در سال گذشته 160 روز بود که بیشترین فاصله زمانی بین معرفی دو گوشی هوشمند اکسپریا نیز محسوب میشد.

سونی روز 3 اسفند در کنگره جهانی موبایل، قصد برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی را دارد و اگر در این رویداد دست به معرفی یک گوشی هوشمند جدید بزند، این رکورد در عدد 173 روز متوقف میشود. شاید جالب باشد بدانیم که از روز معرفی اکسپریا Z5 تا امروز، سامسونگ و الجی هر کدام 10، هواوی 7 و اچ تی سی 5 گوشی هوشمند را به طور رسمی معرفی کردند.

تنها اپل است که با توجه به سیاست های خاص خود گوشی های هوشمند خود را با فاصله زمانی بسیار زیاد از هم معرفی میکند و حالا سونی نیز کم کم به مسیری وارد میشود که پیش از این تجربه نکرده بود. بدون شک این فاصله زمانی عجیب بین معرفی دو گوشی هوشمند سونی نتیجه سیاست های جدید این شرکت یعنی معرفی کمتر محصولات و تمرکز بر مدل های گران قیمت است. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا با چنین فاصله زمانی بین معرفی محصولات از جانب سونی موافقید؟