از گوشی هایی که معمولا بیشتر مورد توجه قرار دارند، تست ها و آزمایش های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری در فضای مجازی قابل مشاهده است. تست عملکرد دوربین، تست سرعت و … اما کمتر کسی است که دل آن را داشته باشد تا گوشی گران قیمت خود را مورد آزمایشات خطرناک قرار دهد.

تست هایی که با موضوع مقاومت گوشی هوشمند به عمل می آیند، معمولاً بسیار کم و در مقابل بسیار جذاب هستند. مشهورترین فردی که در یوتیوب در این حوزه فعالیت میکند، JerryRigEverything است که آزمایش های وی را بارها از همین سایت مشاهده کردید. آزمایش های این کاربر در یوتیوب معمولا بر چند محور بنا شده که شامل مقاومت صفحه نمایش و بدنه در برابر خط و خش، مقاومت در برابر حرارت آتش، مقاومت اسکلت دستگاه در برابر خم شدن و … است.

در بین گوشی های هوشمندی که JerryRigEverything اقدام به آزمایش بر روی آنها میکند، امروز نوبت به اکسپریا XZ2 رسیده تا محک بخورد. این آزمایش هم در همان بخش هایی که بالا ذکر کردیم انجام شده تا اکسپریا XZ2 مقاومت خود را در شرایط و حالات مختلف بسنجد. همانطور که میدانید اکسپریا XZ2 از بدنه شیشه ای در جلو و پشت دستگاه بهره میبرد که فریم کنار آن نیز از جنس آلومینیوم ساخته شده است.

این آزمایش فرصت خوبی برای اثبات اکسپریا XZ2 به منتقدان است. معمولاً کمتر گوشی هوشمندی از آزمایش های دشوار JerryRigEverything سربلند بیرون می آید. پس اکسپریا XZ2 کار سختی را برای موفقیت در این آزمون دشوار پیش رو دارد. به شما پیشنهاد میکنیم حتماً این ویدئوی کوتاه را از ویدئوسنتر سایت اکسپریان تماشا کرده و نظر خود را در خصوص قدرت اکسپریا XZ2 در برابر خط و خش، فشار، حرارت و … بیان کنید.