سونی موبایل سال ها در کشور ژاپن که خاستگاه اصلی آنهاست، بیشترین سهم را در بازار در اختیار داشت. چند سالی است رتبه یک پرفروش ترین برندهای موبایل در ژاپن از سونی به اپل رسیده و نه تنها سونی نتوانست این جایگاه را از اپل باز پس بگیرد، فاصله آن ها با هم نیز زیاد و زیادتر شد.

سونی مدت هاست رتبه یک در بازار ژاپن را به اپل واگذار کرده اما هنوز پر فروش ترین گوشی های هوشمند اندرویدی در اختیار سونی است. عنوانی که شاید در آینده ای نزدیک آن را هم به یک کمپانی دیگر واگذار کند.

جدیدترین وضعیت فروش گوشی های هوشمند در ژاپن نشان میدهد که اپل 41.3 درصد از کل گوشی های هوشمند در این کشور را در اختیار خود قرار داده است. بعد از اپل سونی قرار دارد که 16.3 درصد از کل بازار ژاپن را در اختیار دارد. سهم سونی از بازار ژاپن در مسیر نزولی قرار دارد و در مقابل، سامسونگ در خاک ژاپن توانسته خود را به 8.8 درصد از کل بازار برساند.

این آمار زنگ خطر را برای سونی در خاک ژاپن به صدا در آورده که پس از از دست دادن رتبه یک بازار، حالا با کاهش فروش گوشی های اکسپریا و رشد فروش گوشی های گلکسی، ممکن است رتبه دوم را هم به سامسونگ واگذار کند.

منبع: