سه گوشی از خانواده اکسپریا Z5 به همراه اکسپریا Z3 Plus و تبلت اکسپریا Z4 حدود دو ماه قبل آپدیت اندروید 7.0 نوقا را دریافت کرده بودند. سونی چند هفته قبل با انتشار یک بیانیه وعده داده بود که این پنج دستگاه را به روزرسانی خواهد کرد تا با این آپدیت مشکلات کوچکی که کاربران در هفته های گذشته گزارش داده بودند را حل کند.

سونی قول داده بود تا در اوایل ماه ماه آوریل به روزرسانی مذکور را به انجام برساند، اما حالا زودتر از وعده قبلی و پیش از پایان ماه مارس عملیات به روزرسانی جدید خانواده Z5 را به همراه اکسپریا Z3 Plus و تبلت اکسپریا Z4 آغاز کرد.

آپدیت جدید این خانواده با شماره ساخت 32.3.A.2.33 به صورت گسترده برای هر 5 دستگاه نامبرده در مناطق مختلف جهان قابل دریافت است. گستردگی این آپدیت تا حدی است که در همین ساعات اولیه بسیاری از مناطق دنیا شاهد پیغام این به روزرسانی بودند. اختلالاتی از قبیل کاهش قدرت صدای اسپیکر یا خروجی هدفون بعد از آپدیت و یا عدم تعادل صدا بین اسپیکر پایین و بالا در برخی از گوشی های خانواده Z5 پس از آپدیت اندروید 7.0 گزارش شده بود که حالا امیدواریم این مشکلات با به روزرسانی جدید به طور کامل حل شوند.

این آپدیت ممکن است هنوز برای برخی از مدل ها و در برخی مناطق به صورت OTA قابل دریافت نباشد. اما از طریق سرویس آپدیت یاب اکسپریان میتوانید لحظه به لحظه وضعیت این به روزرسانی را بسته به منطقه خود مشاهده کنید. ضمن این که رام های این نسخه نیز به زودی در پلی استور سایت تخصصی اکسپریا قابل دانلود خواهد بود.