صفحه نمایش 4K HDR گوشی Xperia XZ Premium مشخصات فوق العاده ای بروی کاغذ به شمار می رود. اما زمانی که به بخش صوتی این گوشی می رسیم، با ده ها سال تجربه ی سونی در صنعت صدا روبرو خواهیم شد.

نه تنها گوشی های رده بالای اکسپریا با رزولوشن صوتی بالا، بهترین تجربه ی صوتی را برای شما فراهم می کنند بلکه گوشی های XZ پرمیوم، XZ1 و XZ1 کامپکت از فناوری S-Force Front Surround نیز استفاده می کنند.

S-Force Front Surround در حقیقت تجربه ی فوق العاده ای در هنگام شنیدن موسیقی در اختیار شما قرار می دهد که به لطف بهره گیری گوشی های XZ پرمیوم، XZ1 و XZ1 کامپکت از دو اسپیکر، نیازی به تهیه ی کیت های اضافی نخواهید داشت.

برای این که بیشتر با S-Force Front Surround آشنا شویم، امروز قصد داریم که با Yuki Ikeda، مهندس Hardware Acoustic گفتگویی داشته باشیم.


آیا می توانید در مورد S-Force Front Surround اندکی توضیح دهید؟

Surround sound برای پخش شدن نیاز به اسپیکرهای چندکاناله برای پخش صدای موردنظر دارا می باشند. تکنولوژی S-Force Front Surround با انجام شبیه سازی هایی، تنها با استفاده از دو اسپیکر صدای Surround sound را پخش خواهد کرد.


اهمیت استفاده از S-Force Front Surround چیست؟

محتواها با شنیدن صدایی لذت بخش، بیش از هر زمانی لذت بخش خواهند بود. روزانه افراد بیشتری در حال استفاده از گوشی های خود برای تماشای تلوزیون و پخش فیلم بروی آن هستند که همین مورد اهمیت بهبود تجربه ی شنیداری و دیداری کاربران را افزایش می دهد تا کاربران بتوانند نهایت لذت را از محتوای موردنظر خود ببرند.


دلیل اهمیت آن، استفاده ی روزافزون کاربران از محتوا بروی گوشی های خود می باشد؟

بله، از آن جایی که هر روز محتواهای بیشتری در حال تولیدشدن هستند، کیفیت آن ها نیز در حال بهبود می باشد.


شما چگونه این فناوری را تست می کنید؟

ما از مهندسان خبره ی موجود در این زمینه کمک گرفتیم تا با استفاده از تکنولوژی های موجود بتوانند کیفیت صدا و افکت های مجازی را اندازه گیری کنند.


چالش بزرگ پیش روی شما برای استفاده از کیفیت بالا در اسپیکرهای یک دستگاه کوچک چه بود؟

ایجاد یک صدای استریو برای یک گوشی کار دشواری می باشد. چراکه طراحی بکار رفته، معمولاً با استفاده از دو اسپیکر سازگار نیستند. ما ابتدا با طراحی های مکانیکی از شبیه سازهای کامپیوتری برای سطح آکوستیک، پیش از آغاز استفاده در گوشی های هوشمند، استفاده کردیم.


آیا می توانید تحقیقات ” صدای مجازی ” را توضیح دهید و بگویید که چگونه به توسعه کمک می کند؟

واحد تحقیق و توسعه ی سونی، Sony R&D، بروی هسته های فناوری تحقیق می کند. بنابراین، ما همکاری نزدیکی را با آن ها داریم تا بتوانیم حداکثر کارایی را در دستگاه های خود ایجاد کنیم.


پروژه ی آینده ی شما چیست؟

من در حال حاضر در حال کار کردن بروی پروژه ی آینده ی خود هستم که البته نمی توانم اطلاعاتی را در مورد آن ارائه کنم.

 

منبع: