top
اواخر تابستان سال گذشته بود که سونی از یک برند جدید در ساعت های هوشمند با نام Wena پرده برداشت. ساعت Wena یک ساعت کلاسیک است که سونی به آن نعمت هوشمند بودن را افزوده تا با تلفیقی از ساعت های کلاسیک و هوشمند به راهی تازه در صنعت ساخت ساعت های هوشمند وارد شود.

Wena در واقع ساعتی است که جنبه های کلاسیک آن بر جنبه های هوشمند بودن آن غلبه دارد و میتوان آن را یک ساعت تقریبا نیمه هوشمند قلمداد کرد. سونی در ساخت این ساعت با شرکت پر سابقه Citizen مشارکت داشته و در نهایت یک ساعت هوشمند را با طراحی کلاسیک معرفی کرده است.

در مورد ساعت هوشمند Wena پیش از این زیاد صحبت کردیم اما بعد از گذشت چند ماه از رونمایی اولیه آن، سونی حالا فروش رسمی این ساعت را در کشور خود آغاز کرده است. البته توضیحاتی که امروز سونی پیرامون Wena میدهد با آن چیزی که ده ماه پیش داده بود متفاوت است. سونی روند توسعه این ساعت را بعد از معرفی اولیه متوقف نکرده و در طول این مدت سعی بر افزودن قابلیت ها و ویژگی های جدیدی به این ساعت داشته است.

مهمترین قابلیت اضافه شده به این ساعت، پشتیبانی از دستگاه های اندرویدی است که پیش از این تنها IOS با این ساعت سازگاری داشت. سونی اعلام کرده که این ساعت با دستگاه هایی که از اندروید 5.0 و بالاتر و همچنین IOS ورژن 8 و بالاتر سازگاری دارد.
design

و اما قیمت این ساعت برای آنهایی که زیبایی و وقار Wena چشمشان را گرفته چقدر است؟ سونی سونی چند مدل از این ساعت را در رنگ های مشکی و نقره و با طرح های کلاسیک و نیمه کلاسیک عرضه میکند که قیمت آن از 42 هزار ین برابر با حدود 350 دلار آغاز میشود و تا نزدیک به 69 هزار ین یعنی حدود 600 دلار ادامه دارد. پس این ساعت را از همین الان به عنوان یک ساعت کلاسیک و لوکس باید در نظر گرفت تا یک ساعت هوشمند مثل سری اسمارت واچ!
wena-1

برای این که بعد از مدت ها دوباره با ویژگی های این ساعت بیشتر آشنا شویم ویدئوی تبلیغاتی جدید سونی از Wena را که در ادامه برای شما آماده کرده ایم را حتما تماشا کنید. سونی در این ویدئو برخی قابلیت های ساعت را به صورت کوتاه به نمایش میگذارد.