سامسونگ ادعا می کند که هیچگاه دست به کاهش سرعت گوشی های خود نزده است.

0
۵,۹۴۹

در هفته ها و ماه های گذشته بازار اخبار پیرامون کاهش سرعت اسمارت فون ها بسیار داغ بوده است. پس از آن که مشخص شد اپل سرعت پردازش گوشی های قدیمی خود را کاهش می دهد و تایید این امر به وسیله ی این کمپانی، بسیاری از کاربران در خرید اسمارت فون آینده ی خود دچار تردید شده اند.

اما در کنار این مسئله، حالا نگاه ها به سایر کمپانی ها است تا مشخص شود که آیا کمپانی های دیگر نیز روند اپل را پی گرفته اند یا خیر. اپل پیشتر اعلام کرده بود که دلیل اصلی انجام این کار، افزایش بازدهی باتری در آیفون ها بوده است. این در حالی است که برخی از منتقدان بر این باور هستند که دلیل اصلی انجام این کار، ناچار کردن کاربران به آپگرید کردن دستگاه خود و خرید یک گوشی هوشمند جدید می باشد.

حالا و در جدیدترین نمونه، نگاه ها به سامسونگ است تا مشخص شود که این کمپانی چه عملکردی را در پیش گرفته است. هفته ی گذشته، مقامات کشور ایتالیا تحقیقاتی را شروع کردند که در کنار محصولات اپل، کیفیت محصولات قدیمی تر سامسونگ نیز موردبررسی قرار گرفته است.

اما کمپانی سامسونگ در پاسخ به آغاز این تحقیقات اعلام کرده است که هیچ گاه کاهش سرعت و عملکرد محصولات قدیمی خود را در دستور کار قرار نداده است.

شاید اپل توانسته باشد تا حدودی با ارائه ی دلایلی کاربران خود را نسبت به کاهش سرعت آیفون ها متقاعد کرده باشد. اما در صورتی که تحقیقات آن طور که سامسونگ می خواهد انجام نشود و به نتیجه ای برخلاف خواست این کمپانی برسد، احتمالاً شاهد انتشار اخبار گسترده ای در این زمینه خواهیم بود. و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، فروش پرچمدار آینده ی این کمپانی ممکن است با خطراتی روبرو شود. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا تحقیقات مقامات ایتالیایی به سرانجامی خواهد رسید یا خیر.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here