s6
سامسونگ را باید یکی از مشتریان قدیمی سنسورهای دوربین سونی بدانیم. سامسونگ از گذشته و در پرچمداران خود استفاده از سنسورهای دوربین سونی را در دستور کار قرار داده بود. با این حال سال گذشته در تصمیمی مهم سامسونگ سنسور اختصاصی خود را در گلکسی S5 جایگزین سنسورهای سونی کرد.

استفاده از سنسور Isocell در پرچمدار شرکت سامسونگ مخالفان و موافقان زیادی داشت. همین باعث شد تا در پرچمدار نیمه دوم سال 2014 سامسونگ، چشم ها به سنسور این دستگاه خیره شود تا ببینند سامسونگ برای این دستگاه از چه سنسوری استفاده خواهد کرد. پس از معرفی گلکسی نوت 4 مشخص شد که نسخه اسنپدراگون 805 این دستگاه از سنسور دوربین سونی استفاده کرده است و مدل Exynos نیز دارای سنسور اختصاصی سامسونگ است.

حالا شش ماه از معرفی گلکسی نوت 4 میگذرد و سامسونگ از جدیدترین پرچمدار خود با نام گلکسی S6 رونمایی کرده است. برخلاف پرچمداران گذشته سامسونگ که معمولا با دو پردازنده متفاوت معرفی و عرضه میشدند، این بار سامسونگ گلکسی S6 را در یک مدل و آن هم با پردازنده اختصاصی خود معرفی کرده است. حالا این سوال مطرح میشود که این دستگاه که تنها در یک مدل عرضه خواهد شد از چه سنسوری برای دوربین خود استفاده کرده است ؟

پاسخ این سوال این بار خیلی زود مشخص شده است. تصویری که از مشخصات سخت افزاری دوربین گلکسی S6 به بیرون درز کرده نشان میدهد سامسونگ در پرچمدار سال 2015 خود نیز به استفاده از سنسور IMX240 سونی روی آورده است. علاوه بر گلکسی S6 برادر این دستگاه یعنی گلکسی S6 Edge نیز از همین سنسور دوربین استفاده کرده است. این سنسور دقیقا همان سنسوری است که سال گذشته در گلکسی نوت 4 مورد استفاده قرار گرفته بود.

Sony-IMX240-1

استفاده از سنسورهای سونی در گلکسی S6 و گلکسی S6 Edge نشان میدهد سامسونگ همچنان به سنسورهای سونی بیش از سنسورهای خود اعتماد دارد. در گلکسی S6 دیگر خبری از دو مدل با دو پردازنده نیست و سامسونگ دوربین تنها مدل این دستگاه را با اطمینان به سنسور سونی سپرده است. لازم به توضیح است که گلکسی S6 از سنسور 16 مگاپیکسلی مدل IMX240 استفاده کرده است.