z5-camera2
سامسونگ همواره از مشتریان سنسورهای دوربین سونی بوده و در محصولات مختلف خود از جمله سری S و Note از سنسورهای سونی استفاده کرده است. سونی همیشه برترین سنسورهای دوربین را برای خود محفوظ نگاه میداشت اما این بار سامسونگ قصد دارد تا جدیدترین و قوی ترین سنسور دوربین ساخت سونی را در محصول بعدی خود مورد استفاده قرار دهد.

سنسور IMX300 که در اکسپریا Z5 مورد استفاده قرار گرفته یک سنسور 25 مگاپیکسلی واقعی است که البته برای ثبت تصاویر با اندازه 4×3 حداکثر اندازه 23 مگاپیکسلی را داراست. سونی مدعی است که اکسپریا Z5 بهترین دوربین را در بین گوشی های هوشمند جهان داراست. همین موضوع باعث شده تا سامسونگ به دنبال استفاده از این سنسور در پرچمدار بعدی خود باشد!

منابع اطلاعاتی گزارش میدهند که سامسونگ سخت در حال تلاش است که از سنسور دوربین موجود در اکسپریا Z5 برای گلکسی S7 استفاده کند. حتی سامسونگ مذاکرات خود را با سونی برای به دست آوردن این سنسور آغاز کرده است. سونی معمولا سنسورهای دوربین سری Z را به طور انحصاری برای خود قرار میدهد و آنها را به هیچ شرکت دیگری واگذار نمیکند. اما این بار ماجرا فرق دارد و سامسونگ تصمیم دارد تا گلکسی S7 خود را با دوربینی به قدرت دوربین اکسپریا Z5 مجهز کند.

حالا باید مننظر واکنش سونی به این موضوع باشیم. آیا سونی همانند گذشته این سنسور را برای خود محفوظ نگه میدارد و یا اینکه تصمیم به واگذاری آن به سامسونگ خواهد گرفت. به طور حتم با توجه به فروش بالای گوشی های سری S گلکسی، فروش این سنسور به سامسونگ میتواند سود زیادی را در پی داشته باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا موافقید سونی سنسور دوربین اکسپریا Z5 را به سامسونگ واگذار کند و یا اینکه دوست دارید، اکسپریا Z5 انحصارا این سنسور را در اختیار داشته باشد!

منبع: