کمتر از یک ماه تا زمان معرفی رسمی گوشی های جدید سامسونگ مانده است و هر روز اخبار جدیدی در مورد دو پرچمدار سال 2018 این کمپانی، گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس منتشر می شود. پیشتر هم شاهد انتشار اخباری بودیم که بر اساس آن ها، سامسونگ در طراحی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس از طراحی مشابهی در مقایسه با سری گوشی های S8 بروی پنل جلویی آن ها استفاده کرده است. اما طراحی پنل پشتی متفاوت از نسل پیشین می باشد.

حالا و در جدیدترین اخبار منتشر شده، به نظر می رسد که کمپانی کره ای قصد دارد تا از سیستم امنیتی جدیدی در گوشی خود رونمایی کند. کمپانی سامسونگ هم زمان با معرفی گوشی مرحوم گلکسی نوت 7، از سیستم اسکنر عنبیه ی خود رونمایی کرد که با استفاده از آن کاربران می توانستند به سادگی و تنها با نگاه کردن به صفحه ی گوشی خود، قفل دستگاه خود را باز کنند. تا پیش از معرفی سیستم های تشخیص چهره که امسال شاهد استفاده ی گسترده از آن ها بودیم، سیستم تشخیص هویت با استفاده از اسکن عنبیه ی چشم، یکی از سریع ترین و ساده ترین راه های ممکن برای باز کردن قفل دستگاه بود.

حالا به نظر می رسد که کمپانی تولیدکننده ی اس 9 قصد دارد تا از این قافله عقب نماند و گوشی های جدید خود را به سیستم تشخیص چهره نیز مجهز کند. اما تفاوتی که در گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس شاهد هستیم این است که در این دو گوشی، احتمالاً از تلفیق سیستم تشخیص چهره و اسکنر عنبیه استفاده خواهد شد.

استفاده ی هم زمان از این دو سیستم باعث می شود تا خطای آن به حداقل برسد و امنیت سیستم گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به طرز قابل توجهی افزایش یابد. همچنین، با وجود این که پیشتر شاهد سرعت و عملکرد مناسب سیستم اسکنر عنبیه ی استفاده شده در گوشی های سری اس و نوت بودیم، حالا با بکارگیری از سیستم تشخیص چهره، کاربران گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس می توانند با سرعت بیشتری قفل دستگاه خود را باز نمایند.

از آن جایی که در گوشی های جدید سامسونگ، دکمه ی فیزیکی هوم حذف شده است و به سبب آن سنسور اثر انگشت دستگاه به قاب پشتی منتقل شده است، برخی از کاربران در دسترسی به این سنسور مشکل داشته اند. از همین رو، استفاده از یک سیستم جدید که نیازی به اثر انگشت کاربر نداشته باشد و عملکرد مناسبی داشته باشد می تواند با استقبال بسیار خوبی روبرو شود.

حالا باید تا پایان ماه فبریه و آغاز کنگره ی بین المللی موبایل سال 2018 منتظر بمانیم و ببینیم که کدامیک از اخبار منتشر شده در مورد گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس حقیقت دارد و کدامیک شایعه ای بیش نبوده اند.

به نظر شما سامسونگ در گوشی های جدید خود از چه فناوری هایی استفاده می کند؟ آیا به نظر شما این محصول به اندازه ی نسل پیشین خود جذاب می باشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.