xperia-z-2
شاید بهترین خبری که کاربران مدل های قدیمی خانواده Z مدت ها منتظر شنیدن آن بودند، انتشار آپدیت اندروید 5.0 برای این دستگاه ها در منطقه خاورمیانه است. با گذشت نزدیک به سه هفته از آغاز به روزرسانی اندروید 5.0 برای اکسپریا Z بالاخره این آپدیت از امروز در منطقه خاورمیانه نیز در اختیار کاربران قرار گرفت.

به روزرسانی اندروید 5.0 از چند هفته قبل و با شماره ساخت 10.6.A.0.454 برای اکسپریا Z، اکسپریا ZL و اکسپریا ZR منتشر شده بود. بر خلاف دیگر مدل های اکسپریا که معمولا منطقه خاورمیانه جزو اولین مناطق دریافت کننده آپدیت ها به شمار میرود، این بار کشور ایران و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس با تاخیر چند روزه این آپدیت را دریافت کردند.

آپدیت اندروید 5.0 در منطقه خاورمیانه از ساعتی قبل، برای تمامی مدل های اکسپریا Z و اکسپریا ZR منتشر شده است. تا به این لحظه اکسپریا ZL در منطقه خاورمیانه موفق به دریافت این آپدیت نشده که انتظار میرود این اتفاق نیز در ساعات آینده به وقوع بپیوندد.

لازم به توضیح است، رام رسمی منطقه خاورمیانه برای هر دو مدل اکسپریا Z و اکسپریا ZR در حال دریافت است و تا لحظاتی دیگر بر روی سایت قرار خواهد گرفت.