20161111-kazuohirai-interview_article_main_image
کازو هیرای، که از سال 2012 به سمت مدیر عاملی سونی منصوب شد، در سال های اخیر به خوبی توانسته نظم را به سونی بازگرداند و این شرکت با سابقه ژاپنی را به مسیر شکوفایی سابق خود رهنمون کند. او اخیرا مصاحبه ای را با یکی از رسانه های ژاپنی انجام داده که در آن، اهداف کلی سونی در بخش های مختلف را بیان کرده است.

در این مصاحبه، کازو هیرای، عنوان میکند که سونی، به بازار چین برای فیلم های هالیوودی چشم دوخته است. سونی که از بزرگترین کمپانی های سازنده فیلم های سینمایی هالیوود است، بازار چین را سرشار از استعدادهای خلاق میداند که سرمایه گذاری در آن تضمین خوبی برای موفقیت دارد.

در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد برنامه سه ساله سونی تا پایان سال 2018، هیرای ربات ها را دارای پتانسیل عظیمی میداند که میتواند در آینده نزدیک نقش بسزایی در زندگی مردم و حتی معاملات تجاری ایفا کند. تمرکز بر هوش مصنوعی و فناوری هایی که در ربات ها به کار گرفته میشود از جمله اهداف سونی است که در دوره سه ساله پیش رو در نظر گرفته شده است.

اما در مورد گوشی های هوشمند و کسب و کارهای مرتبط با آن کازو هیرای حرف های جالبی به زبان می آورد. از نظر او سرعت رشد و توسعه گوشی های هوشمند در این روزها بسیار کند شده اما این معنای توقف کامل حرکت نیست. گوشی های هوشمند هنوز مسیر رشد و توسعه را طی میکنند و مهمتر از همه اینکه مسیری که در آن قرار گرفته اند به نفع سونی است. استفاده از دوربین های دوگانه در گوشی های هوشمند در حال رشد است که این به معنای فروش بیشتر سنسورهای دوربین توسط سونی و سودآوری بیشتر است. حتی در آینده ای نزدیک، بسیاری از گجت های هوشمند دیگر نیز به دوربین مجهز میشود که این مورد نیز به نفع سونی خواهد بود.

منبع: