Z5_WHITE_PIU_OTS_FAST_AF_0015
یکی از بخش های جذاب و بهتر بگوییم شگفت انگیز اکسپریا Z5 دوربین خارق العاده آن است که میتواند هر کاربری را برای خرید این گوشی هوشمند زیبا وسوسه کند. اکسپریا Z5 در کنار اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 Compact هر سه از یک دوربین 23 مگاپیکسلی برخوردار هستند.

در روز گذشته بارها و بارها به کلیت دوربین و اینکه سونی از بالاترین رزولوشن موجود در بین اسمارت فون های اندرویدی استفاده کرده صحبت کردیم. اما حالا بد نیست نگاهی دقیقتر به دوربین اکسپریا Z5 داشته باشیم تا یک بار دیگر به شاهکار سونی در صنعت دوربین پی ببریم.

تصور کنید که در حال قدم زدن در خیابان و یا هر جای دیگری هستید که ناگهان با یک سوژه ناب برخورد میکنید و قصد دارید که در کسری از ثانیه با گوشی هوشمند خود از سوژه مورد نظر عکس بگیرید. اینجاست که شما نیاز به یک گوشی هوشمند با فوکوس فوق سریع دارید تا بتوانید با سرعت بالا بر روی سوژه مورد نظر فوکوس کرده و عکس خود را ثبت کنید.

اکسپریا Z5 بهترین گوشی هوشمندی است که در این حالت میتواند به کمک شما بیاید. چرا که اکسپریا Z5 صاحب سریعترین فوکوس دوربین در بین گوشی های هوشمند دنیا است. این گوشی هوشمند میتواند با سرعت 0.03 ثانیه بر روی شی مورد نظر فوکوس کند تا شما با سرعت بالا عکس های مناسبی از سوژه های خود گرفته باشید.

شاید برای شما هم جالب باشد که این سرعت فوکوس را یک عملیات سریع مثل پلک زدن مقایسه کنید. ما بارها و بارها جمله “در یک پلک به هم زدن” را برای انجام کارهایی که بسیار سریع اتفاق می افتند شنیده ایم. عمل پلک زدن به طور متوسط 300 تا 400 میلی ثانیه به طول می انجامد. عملی سریع که در کمتر از ثانیه اتفاق می افتد. اما اکسپریا Z5 به طور دقیق میتواند با سرعت 37 میلی ثانیه بر روی یک سوژه فوکوس کند. یعنی زمانی در حدود 10 برابر کمتر و یا بهتر بگوییم با سرعتی نزدیک به 10 برابر بیشتر از پلک زدن انسان!

اینکه سرعت فوکوس اکسپریا Z5 را با پلک زدن انسان مقایسه کردیم بیشتر به قدرت این گوشی و جاه طلبی سونی در رکوردشکنی ها پی میبریم. کازو هیرای، مدیر عامل سونی نیز در صحبت های دیروز خود به این موضوع اشاره کرد و گفت: شما میتوانید از پلک زدن انسان هم عکس بگیرید! شاید جالب باشد بدانیم که حتی دوربین اکسپریا Z5 نسبت به رقبای موجود خود نیز چند برابر سریعتر فوکوس میکند. پس با اکسپریا Z5 هیچگاه و هیچکجا سوژه ای را از دست نخواهید داد!