aibo
چند ماه قبل بود که خبر همکاری سونی با کمپانی Cogital در رسانه ها مطرح شد. Cogital یک شرکت آمریکایی است که در زمینه هوش های مصنوعی فعالیت میکند. از طرف دیگر نیز سونی سابقه ای طولانی در زمینه ساخت ربات های هوشمند دارد و از سال 1999 ربات AIBO را در دست دارد. حالا این دو شرکت کار خود را برای ورود به یک دنیای جدید آغاز کردند.

مدت زیادی از رسانه ای شدن خبر همکاری سونی و کمپانی Cogital نمیگذرد که حالا خبرگذاری های ژاپن از سرمایه گذاری عظیم سونی در تجارت جدید خود خبر میدهند. از ژاپن خبر میرسد که سونی سرمایه ای بالغ بر 10 میلیارد ین برابر با 90 میلیون دلار را در راه تجارت جدید خود وارد کرده است.

دکتر هیروآکی کیتانو، رئیس و مدیر اجرایی آزمایشگاه علوم آینده سونی پیش از این در خصوص همکاری خود با کمپانی Cogital اعلام کرده بود: ما اعتقاد داریم هوش مصنوعی به زودی وارد فاز صنعتی و کاربردی خود میشود و در آینده ای نه چندان دور، به یک تکنولوژی پیش پا افتاده در ابزارهایِ هوشمند بَدَل خواهد شد. از این رو، این همکاری فی مابین دو کمپانی سونی و Cogitai میتواند به یکی از بزرگترین و مهم ترین مشارکت هایِ تاریخ برایِ بردن هوش مصنوعی به نسل بعد منجر شود.

منبع: