Xperia-T3-explodes_1
در سال های اخیر بارها خبرهایی در خصوص انفجار گوشی های هوشمند شنیدیم. اسمارت فون های گلکسی و آیفون به دفعات متعدد دچار حادثه های آتش سوزی شده بودند که البته این اتفاق تنها به گوشی های این دو برند محدود نبوده و گزارش حریق گوشی های دیگر برندها مثل الجی نیز خبرساز شده بود.

وقتی پرچمداران سامسونگ، اپل و حتی الجی در حوادث ناگهانی منفجر میشدند، پرچمداران سونی تا امروز از این حوادث دلخراش در امان بودند. اما گویا مسئله به صورت دیگری بهم میریزد و به جای پرچمداران سونی، یک اسمارت فون میان رده است که خودسوزی میکند!

امروز برای اولین بار است که گزارشی از انگلستان منتشر شده که در آن، کاربر اسمارت فون اکسپریا T3 خبر از آتش سوزی آن میدهد. او میگوید که در حال کار با گوشی هوشمند و ارسال پیام کوتاه به دوست خود بوده که ناگهان صدای ریزی از درون دستگاه به گوشش میرسد. این صدا بعد از چند ثانیه تبدیل به جرقه های کوچک شد و در نهایت گوشی او شروع به سوختن کرد.
Xperia-T3-explodes_2
آتش سوزی در گوشی های اکسپریا پیش از این سابقه نداشته و این برای اولین بار است که آن هم در یک گوشی میان رده چنین اتفاقی رخ داده است. اکسپریا T3 از جمله اسمارت فون های سونی است که تنها مدت زمان کوتاهی تولید و عرضه شد که سونی بعد از مدت کوتاهی تولید آن را نیز متوقف کرد.

سونی حالا و در خصوص این اتفاق بلافاصله واکنش نشان داد و با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: تمامی گوشی های ما از استانداردهای بالایی برخوردار هستند که برای بدست آوردن این استانداردها، آزمون های مختلفی از جمله تست ضربه، تست حرارت، تست سقوط آزاد، تست خم شدن و … را گذراندند. ولی در این خصوص ما در حال تماس با صاحب این گوشی هستیم و به زودی علل این اتفاق را بررسی خواهیم کرد.

منبع: