XperiaZ3-Press-01-580-90
بالاخره انتظار ها به پایان رسید و به روزرسانی اندروید 5.0 برای دستگاه های اکسپریا رسما آغاز شد. این به روزرسانی که بارها از سوی سونی به تاخیر افتاده بود از ساعاتی قبل در دسترس کاربران قرار گرفت.

هفته گذشته سونی موبایل وعده انتشار آپدیت لالی پاپ برای دستگاه های اکسپریا را در هفته آینده داده بود. بر خلاف تمام بدقولی های قبلی سونی این بار و در اولین روز هفته وعده سونی به حقیقت تبدیل شد و به روزرسانی با یک دستگاه از خانواده اکسپریا آغاز شد.

این به روزرسانی در حال حاضر تنها برای مدل تک سیم کارته اکسپریا Z3 با کد D6603 منتشر شده است. نکته جالب اینجاست که این آپدیت با شماره ساخت 23.1.A.0.690 انتشار یافته در حالی که ویدئوهای منتشر شده از اکسپریا Z3 در جریان کنگره جهانی موبایل فریمور 23.1.A.0.632 را نمایش میدادند. این ارتقای شماره ساخت نشان میدهد فریموری که در جریان نمایشگاه بر روی این دستگاه قرار داد یک نسخه آزمایشی از اندروید 5.0 بود و نسخه نهایی با شماره 23.1.A.0.690 منتشر شده است.

get

همانطور که در بالا اشاره کردیم این به روزرسانی فعلا برای مدل تک سیم کارته اکسپریا Z3 با کد D6603 و در برخی مناطق اروپایی منتشر شده اما این جای نگرانی نیست. چرا که سابقه نشان داده با انتشار آپدیت به سرعت تمامی مدل های یک دستگاه در کشورمای مختلف موفق به دریافت به روزرسانی خواهند شد. سونی موبایل معمولا پس از آغاز هر به روزرسانی بزرگ در بلاگ رسمی خود خبر انتشار آن را میدهد. باید صبر کنیم تا انتشار خبر رسمی این به روزرسانی در سایت سونی و ببینیم که این به روزرسانی در مرحله اول برای کدام دستگاه هاست و در مراحل بعدی چه دستگاه هایی و در چه تاریخی این آپدیت را دریافت خواهند کرد.

با توجه به اینکه هنوز مناطق محدودی موفق به دریافت این آپدیت شدند بر آن شدیم تا رام رسمی این نسخه را برای شما قرار دهیم. اگر شما قصد صبر کردن تا انتشار این آپدیت برای منطقه خودتان را ندارید میتوانید از رام رسمی زیر استفاده کنید. این رام برای اروپاست و از زبان فارسی در منوی دستگاه پشتیبانی نمیکند.

Device: Xperia Z3 – D6603
CDA: 1288-5530
Market: Baltic Generic
Operator: Customized BAL
Network: GLOBAL-LTE
Release: 23.1.A.0.690 / R3C
Size: 1,45 GB

دانلود از سرور MEGA

به محض انتشار آپدیت برای منطقه خاورمیانه و نیز انتشار آپدیت مدل دو سیم کارته رام رسمی را با لینک مستقیم در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.