z5-2
شاید یکی از انتقاداتی که در بخش دوربین به اسمارت فون های سری Z وارد شده بود، عدم امکان تصویربرداری در حالت اتوماتیک با نهایت کیفیت بود! در اسمارت فون های سری Z که از دوربین 20.7 مگاپیکسلی برخوردار بودند، سونی تنها اجازه عکسبرداری در حالت اتوماتیک را با کیفیت 8 مگاپیکسل میداد. اگر کاربر قصد استفاده از نهایت کیفیت را داشت ناچار به تغییر حالت عکسبرداری از اتوماتیک به دستی بود که بعضا برای کاربران مبتدی استفاده از چنین حالتی چندان رضایت بخش نیست.

قطعا بسیاری از کاربران بی صبرانه منتظر روزی بودند که سونی این اجازه را به آنها بدهد که بتوانند از نهایت کیفیت موجود در حین عکسبرداری با حالت اتوماتیک استفاده کنند. اکسپریا Z5 که ساعت شماری برای معرفی آن رو به اتمام است بیش از پیش ما را شیفته خود میکند چرا که با این دستگاه امکان عکس برداری در حالت اتوماتیک با کیفیت 23 مگاپیکسلی فراهم شده است.

این که سونی به کاربر اجازه استفاده از نهایت قدرت دوربین خود را برای عکسبرداری در حالت اتوماتیک میدهد جای بسیار امیدواری است. با چنین اقدامی به طور حتم کاربر میتواند با سرعت بیشتری و در حالت اتوماتیک، همواره بهترین عکس ها را با بالاترین رزولوشن موجود به ثبت برساند. در حالت 23 مگاپیکسلی این دستگاه عکس ها با رزولوشن 5520×4140 گرفته میشوند.
812230793_44685_15770887759656132540
انتشار چند تصویر از اکسپریا Z5 که همگی از یک ویدئوی کوتاه 3 دقیقه ای برگرفته شده است در روز گذشته سرتیتر تمام خبرها بود. این ویدئوی کوتاه شب گذشته در اختیار ما قرار گرفت و هم اکنون در ویدئو سنتر سایت تخصصی اکسپریا برای مشاهده در اختیار شما خواهد بود. در این ویدئوی 3 دقیقه ای توضیحاتی به زبان فرانسوی پیرامون اکسپریا Z5 ارائه میشود و در آن به صورت کوتاه به بخش های مختلف دستگاه نیز نگاهی شده است.

بروزرسانی: به لطف بعضی از کاربران و بازدیدکنندگان فرانسوی سایت xperiablog، اکنون صحبت هایی که به زبان فرانسوی در مورد جزئیات اکسپریا Z5 در ویدیوی بالا گفته شد، ترجمه شده است. فردی که در فیلم توضیحات کلی ای در مورد گوشی میدهد شخصی است به نام Olivier Terme که یک روزنامه نگار و مدیر بازاریابی سونی موبایل فرانسه است.

این شخص در صحبت هایش معرفی سه گوشی اکسپریا Z5 ، Z5 Compact و Z5 Premium را در نمایشگاه IFA تایید میکند. او همچنین خبر از یک طراحی جدید در بخش لوگو با نام XPERIA داده است که بر روی فریم آلومینیومی کناره گوشی حک خواهد شد.( البته او مشخص نکرد که این لوگو بر روی تمام محصولات خانواده Z5 قرار میگیرد یا خیر)

او همچنین اشاره به این دارد که اکسپریا Z5 اولین مدل از خانواده اکسپریاست که به حسگر اثر انگشت مجهز است. او در ادامه و در بخش دوربین به سنسور 23 مگاپیکسلی این سه محصول و همچنین زوم 5برابری شفاف که پیش از این در اکسپریا M5 نیز مشاهده شد اشاره میکند. وی ادامه میدهد که سیستم اتو فوکوس در دوربین این محصولات از سریع ترین های موجود در بازار است. سرعت فوکوس دوربین در اکسپریا M5 که خود در این بخش رکورد دار بود 250 میلی ثانیه بود که اکنون در خانواده سری Z5  تنها به عدد 30 میلی ثانیه رسیده است و این در نوع خودش بی رقیب و بی نظیر است.

طبق گفته های وی، سونی موبایل سیستم مربوط به نرم افزار دوربین را بهینه سازی کرده است تا از این پس تصاویری با کیفیت بالاتر را ارائه دهد. از این پس کاربر قادر خواهد بود با رزولوشن 8 ، 20 و 23 مگاپیکسل آن هم در حالت تشخیص خودکار عکسبرداری کند.

او از پورت میکرو یو اس بی نیز صحبت کرده و اشاره میکند که این پورت همچنان بدون در پوش و البته مقاوم در برابر آب و گرد و غبار است. ویژگی عمر دو روزه باتری در استفاده روزمره نیز در این سه محصول از خانواده Z5 همچنان ادامه دارد که این برای اکسپریا Z5 Premium با صفحه نمایشی با رزولوشن 4k یک ویژگی فوق العاده محسوب میشود.