XperiaX
اکسپریا X در کنار اکسپریا X Performance دو عضو خانواده X هستند که سونی در آنها از سنسور اثر انگشت استفاده کرده است. سنسور اثر انگشت در اکسپریا X مثل سری Z5 بر روی دکمه پاور قرار گرفته تا کار باز کردن قفل را با هر دو دست آسان سازد.

سنسور اثر انگشت در اکسپریا Z5 و بنا بر بررسی های متعددی که سال گذشته شده بود یکی از سریعترین سنسورها در بین گوشی های هوشمند بود. البته به شرطی که دست شما خیس نباشد اما اکسپریا X تجربه جدیدی از امنیت را در گوشی های هوشمند رقم زده است.

در فرصت کوتاهی که ما شانس کار با اکسپریا X را داشتیم با یک مورد عجیب برخوردیم که آن چیزی نیست جز عملکرد خیره کننده سنسور اثر انگشت در این دستگاه که ما را شگفت زده کرده است. در اکسپریا Z5 برای باز کردن قفل با اثر انگشت حداقل یک ثانیه زمان نیاز داشتید تا روشن کردن صفحه و باز شدن قفل طی شود.

اما اکسپریا X عملکردی خارج از تصور را در تست های ما بر جا گذاشته است. در واقع اکسپریا X شاید کمتر از یک دهم ثانیه نیاز داشته باشد تا انگشت شما را برای باز شدن قفل تشخیص دهد. یک ویدئو به همین منظور برای شما آماده کرده ایم که دعوت میکنیم برای پی بردن به قدرت سنسور اثر انگشت در اکسپریا X حتما آن را تماشا کنید.