همانطور که شاید در جریان باشید، کمپانی وان پلاس صبح امروز از پرچمدار جدید خود با نام OnePlus 5 پرده برداشت. این گوشی هوشمند اولین گوشی کمپانی مذکور میباشد که به دوربینی دوگانه همچون آیفون 7 پلاس کمپانی اَپل مجهز شده است و طراحی بسیار نزدیکی به گوشی اشاره شده از کمپانی اَپل دارد.

اما این خبر چرا برایِ طرفداران محصولات سونی مهم است؟ در واقع امروز با معرفی این گوشی هوشمند، سونی یک سنسور جدید دیگری را به دنیا معرفی کرد. سنسوری که از آن صحبت میکنیم یک سنسور غول پیکر 20 مگاپیکسلی با نام IMX350 میباشد، که برایِ اولین بار از لنز مخصوص Tele بهره برده و از تصویربرداری با حالت مذکور پشتیبانی به عمل می آورد و سایزی برابر با 1/2.8 اینچ دارد و از گشادی دیافراگم f2.7 بهره میبرد.

سنسور دیگری که کمپانی وان پلاس به عنوان سنسور اصلی از آن بهره گرفته است نیز IMX398 معروف سونی است، که پیش از این معرفی شده و در محصولات زیادی از آن استفاده شده است. این سنسور 16 مگاپیکسلی سایزی برابر با 1/2.8 اینچ دارد و از گشادی دیافراگم f1.7 بهره میبرد.

خبر معرفی اولین سنسور سونی با لنز تله خبر بسیار مسرورکننده ای برایِ طرفداران محصولات اکسپریا میباشد، چون شاید سونی در آینده ای نزدیک رو به استفاده از دوربین هایِ دوگانه در گوشی هایِ هوشمند پرچمدار خود بیاورد و معرفی این سنسور میتواند پایه گذار یک تفاوت اساسی در گوشی هایِ نسل قدیم و جدید سونی شود.

کمپانی وان پلاس پیش از معرفی گوشی هوشمند OnePlus 5 کمپین هایِ بسیار زیادی برایِ این گوشی هوشمند با محوریت دوربین آن برگزار کرده بود و بر اساس اطلاعات موثقی که تا به امروز به دست ما رسیده است، این گوشی به واسطه قدرت دوربین خود توانسته است نظر بسیاری را جلب کند.