طراحی پرچمدار آینده سونی چگونه خواهد بود؟ سوالی است که شاید در ذهن بسیاری از ما وجود دارد. اما پاسخ آن چیست؟ با معرفی اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra رگه هایی از تغییر را در طراحی گوشی های سونی مشاهده کردیم. کم شدن حاشیه ها و انتقال سنسور اثر انگشت به پشت بدنه عمده ترین تفاوت های نسل اول گوشی های 2018 سونی با مدل های قبلی است. اما کاربران به این تغییرات راضی نبوده و منتظر تغییرات بیشتر در پرچمداران جدید سونی هستند.

احتمال رونمایی از یک گوشی رده بالا و یا به اصطلاح پرچمدار در کنگره جهانی موبایل 2018 زیاد است. این نمایشگاه که دو ماه دیگر در شهر بارسلون برگزار میشود، برای دوست داران سونی جذابیت زیادی خواهد داشت. چرا که منتظرند تا ظواهر اولین پرچمدار سال را که احتمالاً با تغییرات زیادی هم همراه است مشاهده کنند.

شاید علاقه مندان به سونی Ricciolo را به خوبی بشناسند. یکی از افرادی که سابقه درخشان در درز اطلاعات گوشی های هوشمند از جمله سونی داشته و با توجه به واسطه های او، معمولا تمامی گفته های وی هم درست از آب در می آید. حال Ricciolo در مورد سوال متعدد کاربران مبنی بر طراحی پرچمدار جدید سونی واکنش جالبی نشان داده است. Ricciolo در توییتر خود مینویسد:

سوالات زیادی در خصوص طراحی پرچمدار آینده سونی وجود دارد که در این مورد میتوانم بگویم که شما پس از دیدن پرچمدار جدید سونی شدیداً آن را دوست خواهید داشت. فقط اینکه نباید انتظار یک چیز عجیب و کاملا متفاوت را داشته باشید. طراحی سونی همچنان در این محصول قابل تشخیص است که من میتوانم آن را نسخه دوم از طراحی سونی تلقی کنم.

این اطلاعات در حالی توسط Ricciolo بیان شده که چند روز قبل، توسط یک شخص آگاه که توان ذکر نام آن را نداریم، به ما خبر رسید که تغییر در طراحی پرچمدار جدید سونی تا حدی نیست که شما با نگاه اول به گوشی تشخیص ندهید که این گوشی مربوط به سونی است. به گفته وی حاشیه های پرچمدار جدید سونی نسبت به قبل کاهش خواهد داشت اما سونی همانند برخی دیگر از شرکت ها وارد بازی کاهش حاشیه ها نخواهد شد!

به طور کلی میتوانیم انتظار داشته باشیم که در پرچمدار آینده سونی تغییرات مهمی در زمینه طراحی را مشاهده کنیم. اما نه تغییراتی که زبان طراحی سونی را به کلی دگرگون کند. باید منتظر باشیم تا ببینیم این محصول دوست داشتنی که Ricciolo از آن صحبت کرده به چه شکل میتواند دل ما را برباید.