Sony-make.believe

 

سونی موبایل برای معرفی یک فبلت جدید دیگر خود را آماده میکند. فبلتی که با اندازه صفحه نمایش 6.1 اینچی و با کد D22XX برای اولین بار در بنچمارک GFXBench ظاهر شده است.

 

همانطور که از کد ساخت مشخص است (D22XX) این فبلت در رده ارزان قیمت های سونی قرار خواهد گرفت. مشخصات درز کرده از این فبلت نیز همین امر را تایید میکنند. این فبلت با وجود صفحه نمایش 6.1 اینچی، از رزولیشن 480×854 بهره میبرد که خود گویای کیفیتی در حد یک مدل ارزان قیمت است. پردازنده اسنپدراگون 400 با قدرت 1.2 گیگاهرتز 4 هسته ای، رم 1 گیگابایت، پردازنده گرافیکی آدرنو 305 و حافظه داخلی 4 گیگابایتی این محصول را در سطحی مابین اکسپریا E1 و اکسپریا M2 قرار میدهد.

 

اما دوربین دستگاه نقطه مبهم و عجیب این فبلت است که تمام معادلات را بهم میریزد. این دستگاه از دو دوربین یکی در جلو و دیگری در پشت دستگاه بهره میبرد. دوربین ثانویه VGA و دوربین اصلی دستگاه نیز 5 مگاپیگسل است. اما نکته عجیب فیلم برداری دستگاه است که در بنچمارک بدست آمده QHD برابر با رزولیشن 2560×1440 به ثبت رسیده است. رزولیشنی که سونی حتی در اکسپریا Z1 نیز از آن استفاده نکرده است. این رزولیشن در بین گوشی های اکسپریا پس از اکسپریا Z2 با توان فیلم برداری 4K در رده دوم قرار میگیرد.

 

Sony-D2203-Benchmark

البته به نظر میرسد در این بنچمارک فرمت فیلم برداری این دستگاه اشتباه ذکر شده باشد، چرا که از طرفی چنین رزولیشنی برای فیلم برداری یک مدل ارزان قیمت غیر معقول است و از طرفی دیگر نیز پردازنده اسنپدراگون 400 توان ضبط و پخش ویدئو های با رزولیشن بیشتر از 1080 را ندارد.

 

با این وجود این فبلت میتواند گزینه خوبی باشد برای آنهایی که قصد خرید یک فبلت با قیمت ارزان را دارند. هرچند که هنوز در مورد ویژگی های دیگر و تاریخ معرفی و قیمت نهایی این محصول نمیتوان اظهار نظر کرد، اما اینکه با قیمتی کم و شاید در حدود 500-600 هزار تومان بتوان صاحب یک فبلت آن هم از جنس سونی شد بسیار دور از تصور است.