چند روز قبل سونی در خصوص ظهور دو بدافزار جدید به نام های Meltdown و Spectre واکنش نشان داد. این دو بدافزار که اطلاعات کاربران را به سرقت میکنند، تمامی گوشی های هوشمند و کامپیوترها را تهدید میکنند که اسمارت فون های اکسپریا نیز از آن در امان نخواهند بود. اما در این مورد سونی وعده داد تا با یک به روزرسانی زودهنگام، مشکلات احتمالی را از کاربران خود دور کند.

چند روز قبل، سونی با به روزرسانی امنیتی کوچک، اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Plus را از خطرات این بدافزارها ایمن ساخت. به روزرسانی امنیتی مخصوص این بدافزار هم اکنون برای عضو دیگر خانواده میان رده های سال گذشته سونی، یعنی اکسپریا XA1 Ultra نیز به انتشار رسیده است.

این به روزرسانی با شماره ساخت 42.0.A.4.167 برای انواع مدل های اکسپریا XA1 Ultra هم اکنون در حال انتشار است. با این به روزرسانی که به صورت OTA در کشور ایران نیز قابل دریافت است، پچ امنیتی دستگاه به تاریخ 5 ژانویه به روز میشود تا به این صورت مشکل امنیتی وجود بدافزارهای Meltdown و Spectre رفع گردد.


شما میتوانید لحظه به لحظه از طریق سرویس آپدیت یاب اکسپریان، وضعیت به روزرسانی خانواده اکسپریا XA1 را دنبال کنید. فقط کافیست از لینک زیر وارد سرویس آپدیت یاب شده و بر اساس مدل گوشی خود، آخرین وضعیت به روزرسانی را جویا شوید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریا