Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI
چند ماه قبل، تصویری که در بالا مشاهده میکنید، از اسناد محرمانه سونی به بیرون درز کرد. این تصویر منتسب به نسل بعدی اسمارت فون های اکسپریا بوده که در جریان هک سرورهای سونی لو رفته است. انتشار تصویر زمانی صورت گرفت که هنوز سونی دست به معرفی اکسپریا Z3 Plus نزد و اکسپریا Z3 همچنان گل سرسبد گوشی های هوشمند اکسپریا به شمار میرفت.

در آن تصویر و طبق اطلاعات لو رفته، سونی تصمیم داشت تا برای نسل بعدی گوشی های هوشمند خود، از حسگر اثر انگشت استفاده کند و این حسگر را بر روی دکمه پاور گوشی قرار خواهد داد. هر چند که تصویر فوق تنها یک طرح مفهومی و استفاده از حسگر اثر انگشت بر روی پاور یک ایده بوده، اما بعد از گذشت چند ماه به نظر میرسد این فرضیه و ایده به حقیقت تبدیل خواهد شد.

در چند روز گذشته اطلاعات زیادی پیرامون اکسپریا Z5 به عنوان پرچمدار بعدی سونی به بیرون درز کرد. با این حال هنوز بسیاری از اطلاعات این دستگاه مسکوت مانده و پرده از تفکرات سونی برداشته نشده است. ولی سیاست حفظ اطلاعات همواره کارساز نیست و در هر صورت گاهی اطلاعاتی از اسمارت فون های مورد علاقه ما منتشر میشود.

منابع اطلاعاتی ما از چین، خبر میدهند سونی تصمیم خود را برای استفاده از حسگر اثر انگشت در بدنه کناری اکسپریا Z5 قطعی کرده است. این خبر از طریق کارخانه مونتاژ این دستگاه به ما رسیده که در آن محل قرار گیری حسگر اثر انگشت قسمت کناری دستگاه اعلام شده است. اکسپریا Z5 هم اکنون در حال تولید بوده اما تولید انبوه آن هنوز آغاز نشده است.

22
البته هنوز مشخص نیست که محل دقیق این حسگر، بر روی دکمه پاور دستگاه است یا سونی جای دیگری برای آن در نظر دارد. به هر حال محل قرارگیری این حسگر بر این اساس به تایید رسیده است. جالب است بدانید از چین خبر میدهند که حسگر اثر انگشت اکسپریا Z5 ، همانند لوگوی سونی در جلوی دستگاه و لوگوی NFC رنگی غیر از نقره ای خواهد داشت. لوگوی سونی در تمامی گوشی های هوشمند با هر رنگ و مدلی، نقره ای رنگ است و اینکه سونی قصد دارد رنگ لوگوی خود را در پرچمدار بعدی خود تغییر دهد جای تعجب است. البته موضوع رنگ لوگو از منبعی غیر از کارخانه مونتاژ به دست رسیده و هنوز صحت آن مورد تایید نمیباشد.